27 Międzynarodowy Puchar Polski „Parkiet 2019” i 19 Międzynarodowy Turniej Kręglarski o Puchar Starosty

Sebastian Bartkowiak

Członek Zarządu Towarzystwa Sportowego Kręglarzy Kościańskich "Jedność", licencjonowany sędzia klasy III oraz trener - autor poniższego artykułu.
Sebastian Bartkowiak

Dnia 22-24 sierpnia 2019 na kręgielni parkietowej w Śremie odbył się XXVII Międzynarodowy Puchar Polski „Parkiet 2019” i XIX Międzynarodowy Turniej Kręglarski o Puchar Starosty.

W Zawodach udział wzięły 3 państawa: Polska, Dania, Niemcy. Polskę reprezentowali zawodnicy ze Śremu, Kościana oraz Poznania.

Klasyfikacja mikstów (DK – Dania, D – Niemcy, PL – Polska):

1. Kathrin Wegner i Tino Brinkmann (D) > 886 + 896 = 1782
2. Birgitte Kreutzfeldt  i Michael Kreutzfeldt (DK) > 876 + 884 = 1760
3. Regine Loewa i Rene Gutschmidt (D) > 870 + 888 = 1758
4. Maria Michałowska i Rafał Wachowiak (PL) > 864 + 887 = 1751
5. Ariane Kreuzmann i Udo Sandow (D)  > 893 + 845 = 1738
6. Krystyna Kocemba i Zbigniew Staniszewski (PL) > 862 + 876 = 1738
7. Louise Jorgensen i Andreas Nielsen (DK) > 865 + 863 = 1728
8. Jolanta Janowicz i Andrzej Gorzkiewicz (PL) > 860 + 845 = 1705
9. Magdalena Kaźmierczak i Tomasz Wojciechowski (PL) > 840 + 852 = 1692
10. Grażyna Wojciechowska i Roman Robaszyński (PL) > 844 + 848 = 1692
11. Dorota Borowiak i Roman Bartkowiak (PL) > 834 + 856 = 1690
12. Marianne Wilke i Kurt Wilke (D) > 843 + 839 = 1682
13. Galina Paszyńska i Sebastian Bartkowiak (PL) > 814 + 863 = 1677
14. Antje Lorenz i Steffen Lorenz (D) > 786 + 865 = 1651
15. Kiara Schneider i Karl Heinz Bussert (D) > 771 + 876 = 1647
16. Regina Gawłowska i Jerzy Mierzyński (PL) > 781 + 662 = 1443

Końcowa klasyfikacja indywidualna kobiet:

1. Ariane Kreuzmann (D) > 893 + 886 = 1779
2. Birgitte Kreutzfeldt (DK) > 876 + 876 = 1752
3. Kathrin Wegner (D) > 886 + 861 = 1747
4. Regine Loewa (D) > 870 + 847 = 1717
5. Louise Jorgensen (DK) > 865 + 840 = 1705
6. Maria Michałowska (PL) > 864
7. Krystyna Kocemba (PL) > 862
8. Jolanta Janowicz (PL) > 860
9. Grażyna Wojciechowska (PL) > 844
10. Marianne Wilke (D) > 843
11. Magdalena Kaźmierczak (PL) > 840
12. Dorota Borowiak (PL) > 834
13. Galina Paszyńska (PL) > 814
14. Antje Lorenz (D) > 786
15. Regina Gawłowska (PL) > 781
16. Kiara Schneider (D) > 771

Końcowa klasyfikacja indywidualna mężczyzn:

1. Tino Brinkmann (D) > 896 + 916 = 1812
2. Rafał Wachowiak (PL) > 887 + 895 = 1782
3. Michael Kreutzfeldt (DK) > 884 + 885 = 1769
4. Rene Gutschmidt (D) > 888 + 865 = 1753
5. Zbigniew Staniszewski (PL) > 876 + 859 = 1735
6. Karl Heinz Bussert (D) > 876
7. Jerzy Gorzkiewicz (PL) > 871
8. Wiesław Hantkiewicz (PL) > 869
9. Steffen Lorenz (D) > 865
10. Andreas Nielsen (DK) > 863
11. Sebastian Bartkowiak (PL) > 863
12. Claus Andersen (DK) > 859
13. Sven Walz (D) > 856
14. Roman Bartkowiak (PL) > 856
15. Hartmunt Mosing (D) > 853
16. Tomasz Wojciechowski (PL) > 852
17. Szymon Sobkowiak (PL) > 850
18. Roman Robaszyński (PL) > 848
19. Tomasz Woźniak (PL) > 847
20. Udo Sandow (D) > 845
21. Andrzej Gorzkiewicz (PL) > 845
22. Kurt Wilke (D) > 839
23. Henning Nielsen (DK) > 823
24. Zdzisław Knasiak (PL) > 820
25. Dieter Arnold (D) > 820
26. Jerzy Mierzyński (PL) > 662

Puchar Starosty – wyniki:

Klasyfikacja indywidualna kobiet:

1. Magdalena Kaźmierczak (PL) > 432
2. Kathrin Wegner (D) > 427
3. Grażyna Wojciechowska (PL) > 426
4. Marianne Wilke (D) > 426
5. Maria Michałowska (PL) > 425
6. Jolanta Janowicz (PL) > 424
7. Krystyna Kocemba (PL) > 415
8. Kiara Schneider (D) > 375
9. Regina Gawłowska (PL) > 355
10. Karin Borchardt (D) > 319

Klasyfikacja indywidualna mężczyzn:

1. Zbigniew Staniszewski (PL) > 448
2. Andreas Nielsen (DK) > 448
3. Michael Kreutzfeldt (DK) > 445
4. Rene Gutschmidt (D) > 442
5. Tino Brinkmann (D) > 441
6. Brian Kisum (DK) > 438
7. Rafał Wachowiak (PL) > 435
8. Hartmunt Mosing (D) > 430
9. Jacek Lewandowski (PL) > 429
10. Roman Robaszyński (PL) > 424
11. Tomasz Wojciechowski (PL) > 421
12. Tomasz Woźniak (PL) > 420
13. Wiesław Brzóska (PL) > 419
14. Eugeniusz Flisikowski (PL) > 408