Dwa medale reprezentantów TSKK Jedność na Mistrzostwach Polski Seniorów

Radosław Stachowiak

W niedzielę (11 lipca 2021 roku) w Sierakowie Wielkopolskim zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów U50 i U60. Kościański Klub TSKK “Jedność” reprezentowało 8 zawodników, którzy dzielnie rywalizowali na torach z kręglarzami z całej Polski.

W kategorii seniorek (powyżej 60 roku życia – U60) Dorota Borowiak z wynikiem 519 strąconych kręgli wywalczyła srebrny medal. Pierwsze miejsce zajęła Danuta Pribe, a trzecie Jadwiga Wojcieszak – obie z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne. Kolejne dwie nasze reprezentantki Galina Paszyńska i Danuta Bartkowiak zajęły w tej samej kategorii odpowiednio siódme i ósme miejsce.

W kategorii seniorów (powyżej 60 roku życia – U60) najlepszy z zawodników TSKK “Jedność” był Wiesław Brzóska, który wyprzedził o jeden kręgiel Zdzisława Knasiaka z Poznania i tym samym z końcowym rezultatem 532 strąconych kręgli uplasował się na trzeciej pozycji i wrócił do Kościana z brązowym medalem. Złoty medal zdobył Krzysztof Kamiński z KS Czarna Kula Poznań, a srebrny Edwin Marciniak z KK Wrzos Sieraków. Roman Bartkowiak i Marek Malicki z TSKK “Jedność” zostali sklasyfikowani odpowiednio na miejscu 12-tym i 13-tym.

W kategorii seniorek (powyżej 50 roku życia – U50) w niedzielnym finale spośród zawodniczek TSKK “Jedność” zagrała tylko Dorota Borowiak, która z łącznym wynikiem 1011 strąconych kręgli zajęła ostatecznie 4 lokatę. Pozostałe zawodniczki TSKK “Jedność” zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach: 8 miejsce Galina Paszyńska, a 10-te Danuta Bartkowiak. Z kolei w kategorii seniorów (powyżej 50 toku życia – U50) w niedzielnym finale zagrał Wiesław Brzóska, który z łącznym rezultatem 1047 strąconych kręgli uplasował się na 9-tym miejscu. Pozostali zawodnicy TSKK “Jedność” zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce: Roman Bartkowiak (20 m.), Marek Malicki (21 m.), Marcin Bobrowski (22 m.), Eugeniusz Flisikowski (26 m.).

Wyniki –zobacz

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).