Grand Prix Polski w Tarnowie Podgórnym

Sebastian Bartkowiak
Latest posts by Sebastian Bartkowiak (see all)

W niedzielę 18 marca 2012 r. rozegrany został finał, który wyłonił zwycięzców XVII Pucharu “Alfy-Vector” oraz triumfatorów cyklu Grand Prix Polski. Zarówno w jednej jak i drugiej klasyfikacji do końca było ciekawie i dużo się działo.

Niespodziewanie choć w pełni zasłużenie Puchar Alfy-Vector w katgorii kobiet trafił w ręce reprezentantki Dębinek Gdańsk Natalii Postrożny, której sam udział w turnieju był dużą niespodzianką. Natalia ostatnio bardzo mało grała w zawodach i o ile jej ósme miejsce po eliminacjach wydawało się dobre, to 597 kręgli wykulane w finale zaskoczyło wszystkich i pozostawiło rywalki bez szans. Kolejne trzy wyniki różniły się od siebie zaledwie o parę kręgli, a nagradzane miejsca podzieliły między siebie: Joanna Neczyńska WOZK Leszno, Joanna Lajtke Polonia 1912 Leszno, która goniła czołówkę z odległego 13 miejsca oraz Marta Woźniak z Dziewiątki Wronki. Kolejność ta nie była bez znaczenia gdyż obie Asie walczyły również o zwycięstwo w Grand Prix.

W kategorii mężczyzn organizatorzy turnieju okazali się bardzo niegościnni i obstawili całe pudło. Puchar Alfy-Vector wywalczył Jarosław Bonk, który zdecydowanie pokonał konkurentów oraz jako jedyny wykulał dwie 600-tki w zawodach. Co prawda w finale zafundował kibicom mały dreszczowiec ponieważ po dwóch torach na liczniku było zaledwie 277, ale na kolejnych grał fenomenalnie i przegonił “odjeżdżających” rywali. Na podium znaleźli się również jego klubowi koledzy: Leszek Torka i Dawid Strzelczak, a czwarte nagradzane miejsce przypadło Tadeuszowi Śliwińskiemu reprezentującego Pilicę Tomaszów Mazowiecki.

Nasz jedyny reprezentant Sebastian Bartkowiak zdobył 477 kręgli, tym samym pobił swój zeszłoroczny wynik o prawie 50 kręgli. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na zwycięzców czekały nie tylko Puchary, ale także nagrody pieniężne 500, 300, 200 i 100 złotych, których fundatorem była firma “VECTOR”. Dekoracji dokonali zaproszeni goście – Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka, Prezes PZK Bernard Broński, Przewodniczący PZK SKK Jan Majchrzak oraz reprezentujący gospodarzy Prezes firmy “Vector” i KS “Alfa-Vector” Piotr Nowak.

Podsumowując trzeba zaznaczyć, że turniej w Tarnowie cieszy się coraz większą popularnością i z roku na rok frekwencją. Także powoli przybywa nam zawodników z licencją B, którzy całkiem dobrze radzą sobie na torach. W tym roku na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Sobkowiak, który w eliminacjach zagrał 580 kręgli, a w finale 558 i zajął wysokie 12 miejsce.

Polski Związek Kręglarski podpisał umowę sponsoringową z firmą Żabka Polska z o.o. i to ona ufundowała komplet nagród: były to nagrody pieniężne za trzy pierwsze lokaty w całym cyklu GPP – 600, 400 i 200 zł. Dodatkowo wśród uczestników poszczególnych turniejów był losowany bon wartościowy (150 zł) do wybranych sieci sklepów odzieżowych a dla tych, którzy stawili się na wszystkich czterech turniejach rozlosowano cenny aparat fotograficzny.

Szczęściarzami w Tarnowie okazali się Jakub Osiewicz, któremu przypadł bon oraz Maciej Krzyżostaniak od dziś nowy fotograf imprez kręglarskich

Triumfatorami cyklu Grand Prix Polski w sezonie 2011/2012 zostali:
w kategorii kobiet: Joanna Neczyńska WOZK Leszno, Dorota Orłowska “Dębinki” Gdańsk i Joanna Lajtke “Polonia 1912″ Leszno.

W kategorii mężczyzn: Mikołaj Konopka “Polonia 1912″ Leszno, Leszek Torka “Alfa-Vector” Tarnowo Podgórne, Adrain Szulc “Polonia 1912″ Leszno.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX POLSKI – zobacz

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).