IV Memoriał im. Andrzeja Twardowskiego

Radosław Stachowiak

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Sportowego Kręglarzy Kościańskich "Jedność", twórca i administrator serwisu www.jednosckoscian.pl - autor poniższego artykułu.
Radosław Stachowiak

W niedzielę 15 kwietnia 2012 roku we wspaniałej atmosferze rozegrano IV Memoriał poświęcony Andrzejowi Twardowskiemu, który od kilku lat bawi się w kręgle, w świecie nam jeszcze nieznanym. Chcąc utrzymać Andrzeja w pamięci żywych, jego przyjaciele z Gostynia każdego roku organizują zawody pod jego patronatem.

W tym roku zawody odbyły się w nowej formule. Wszyscy uczestnicy zagrali w pierwszej rundzie 60 rzutów. Najlepszych 24 graczy w drugiej rundzie grało dodatkowe 15 rzutów i suma z dwóch rund decydowała o awansie do rundy następnej. Cały czas wyniki były sumowane a zwycięzcą okazał się ten, kto miał najwięcej strąconych kręgli w rundzie 4, w której wystąpiło już tylko 6 najlepszych.

Od samego początku liderem zawodów był bardzo dobrze dysponowany Włodzimierz Dutkiewicz, który otworzył drogę do zwycięstwa wynikiem 402 kręgle i osiągniętą przewagę z rundy pierwszej „dowiózł” do końca. Łącznie w 105 oddanych rzutach Włodek zbił 680 kręgli. Bardzo ambitnie grał tego dnia Tomasz Sierżant, który zajął drugie miejsce (z wynikiem 630) a odpierał atak nie byle, kogo bo Jakuba Osiewicza, który zagrał tylko jeden kręgiel mniej. Wszyscy Panowie na podium to zawodnicy z Gostynia, którzy nie byli tego dnia gościnni dla przyjezdnych. Tuż za podium zameldował się Remigiusz Szabel z Leszna, który zagrał tyle, co Ośka (o miejscu decydowały lepsze eliminacje).

Klasyfikacja generalna zawodów była łączna dla Kobiet i Mężczyzn. W gronie 51 uczestników zagrało 10 Pań – do drugiej rundy udało się awansować Izabeli Rucińskiej i Janinie Śleńskiej.

Gratulujemy wszystkim wyników, organizatorom pomysłu i mamy nadzieję, że w kolejnej edycji zobaczymy więcej nazwisk oraz więcej uczestniczących ośrodków kręglarskich.

KLASYFIKACJA GENERALNA TURNIEJU – zobacz