IV Memoriał im. Andrzeja Twardowskiego

Radosław Stachowiak

W niedzielę 15 kwietnia 2012 roku we wspaniałej atmosferze rozegrano IV Memoriał poświęcony Andrzejowi Twardowskiemu, który od kilku lat bawi się w kręgle, w świecie nam jeszcze nieznanym. Chcąc utrzymać Andrzeja w pamięci żywych, jego przyjaciele z Gostynia każdego roku organizują zawody pod jego patronatem.

W tym roku zawody odbyły się w nowej formule. Wszyscy uczestnicy zagrali w pierwszej rundzie 60 rzutów. Najlepszych 24 graczy w drugiej rundzie grało dodatkowe 15 rzutów i suma z dwóch rund decydowała o awansie do rundy następnej. Cały czas wyniki były sumowane a zwycięzcą okazał się ten, kto miał najwięcej strąconych kręgli w rundzie 4, w której wystąpiło już tylko 6 najlepszych.

Od samego początku liderem zawodów był bardzo dobrze dysponowany Włodzimierz Dutkiewicz, który otworzył drogę do zwycięstwa wynikiem 402 kręgle i osiągniętą przewagę z rundy pierwszej “dowiózł” do końca. Łącznie w 105 oddanych rzutach Włodek zbił 680 kręgli. Bardzo ambitnie grał tego dnia Tomasz Sierżant, który zajął drugie miejsce (z wynikiem 630) a odpierał atak nie byle, kogo bo Jakuba Osiewicza, który zagrał tylko jeden kręgiel mniej. Wszyscy Panowie na podium to zawodnicy z Gostynia, którzy nie byli tego dnia gościnni dla przyjezdnych. Tuż za podium zameldował się Remigiusz Szabel z Leszna, który zagrał tyle, co Ośka (o miejscu decydowały lepsze eliminacje).

Klasyfikacja generalna zawodów była łączna dla Kobiet i Mężczyzn. W gronie 51 uczestników zagrało 10 Pań – do drugiej rundy udało się awansować Izabeli Rucińskiej i Janinie Śleńskiej.

Gratulujemy wszystkim wyników, organizatorom pomysłu i mamy nadzieję, że w kolejnej edycji zobaczymy więcej nazwisk oraz więcej uczestniczących ośrodków kręglarskich.

KLASYFIKACJA GENERALNA TURNIEJU – zobacz

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).