Młodzieżowe Grand Prix Polski – Puchar Wronek

Sebastian Bartkowiak
Latest posts by Sebastian Bartkowiak (see all)

Przedostatni turniej w cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski w sezonie 2017/2018 zawitał do Wronek. W dniach 22-25 lutego młodzi kręglarze rywalizowali o kolejne punkty w cyklu ale również o puchary i nagrody ufundowane przez Gminę Wronki.

W połączonej kategorii dzieci zwyciężył zawodnik Zatoki Puck – Oskar Komowski. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka Tucholanki Tuchola – Dominika Wysockaa na miejscu trzecim tym razem stanął Dominik Dutkiewicz ze Startu Gostyń.

W młodziczkach zwyciężyła świetnie grająca Julia Konieczna z miejscowej Dziewiątki-Amica. Na drugim stopniu podium druga z zawodniczek wronieckich Aleksandra Fojud a na trzecim reprezentantka OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Marta Stachowiak.

W młodzikach bezapelacyjnie wygrał Tobiasz Wilk z Dziewiątki-Amica Wronki. Na drugim miejscu był zawodnik Polonii 1912 Leszno Filip Łochowicz a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Bartkowiak z OSiR Vector.

W juniorkach młodszych dwie pierwsze pozycje przypadły gospodyniom – pierwsze Sandrze Szczepskiej a drugie Wiktorii JądrzykJulia Sidło z Tomaszowa Mazowieckiego na miejscu trzecim.

W kategorii juniora młodszego triumfował Jakub Kuryło z BOSiR Brzesko i było to okazałe zwycięstwo. Na drugim miejscu Mateusz Goździk z Pilicy Tomaszów Mazowiecki a na trzecim Łukasz Kasprzak z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

W klasyfikacji klubowej zdecydowanie zwyciężył zespół Dziewiątki-Amica Wronki (80 pkt) , na drugim miejscu OSiR Vector Tarnowo Podgórne (32 pkt) a na trzecim Pilica Tomaszów Mazowiecki (18 pkt).

W klasyfikacji Młodzieżowego Grand Prix Polski jest interesująco przed ostatnim turniejem w Lesznie. W młodziczkach prowadzi Julia Konieczna  z Wronek (950 pkt) i właściwie zagrozić jej może jedynie Marta Stachowiak z Tarnowa Podgórnego (910). W młodzikach prowadzi nadal Filip Łochowicz z Leszna ale tyle samo punktów (850) ma Tobiasz Wilk z Wronek, który przegrywa sumą kręgli z 5 turniejów (1 kręglem). Wśród juniorek młodszych prowadzi Sandra Szczepska z Wronek, której po piętach drepcze koleżanka klubowa Wiktoria Jądrzyk. Wśród juniorów młodszych prowadzi Jakub Cwojdziński ale za jego plecami groźny do końca Mateusz Goździk z Tomaszowa Mazowieckiego – tu przewaga Jakuba to tylko 40 punktów. Do końca będziemy mieli więc ciekawą rywalizację o historyczne zwycięstwo (bo pierwsze) w Młodzieżowym Grand Prix Polski.

W zawodach startowali także zawodnicy TSKK JEDNOŚĆ Kościan zajmując: Szymon Bartkowiak, Oliwia Bobrowska, Oliwier Wojciechowski 34 miejsce na 43 startujących młodzików, Adrianna Wojciechowska -18 miejsce na 29 startujących juniorek

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).