Młodzieżowy Puchar Starosty Sieraków – z cyklu Grand Prix Polski

Sebastian Bartkowiak
Latest posts by Sebastian Bartkowiak (see all)

W dniach 24-28 stycznia 2018 w Sierakowie odbył się 2 Puchar Starosty, który był czwartym turniejem z cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski. W Sierakowie wystartowało 101 zawodniczek i zawodników.

Mieliśmy sporo dobrych wyników ale chyba najwyższy poziom zaskoczył w kategorii dzieci. Chłopcy i dziewczynki rywalizowały w jednej klasyfikacji i żeby awansować do grona finalistów (8 najlepszych) było trzeba zagrać aż 332 kręgle. Najlepszy w eliminacjach był Dominik Dutkiewiczze Startu Gostyń, który pierwszą pozycję obronił w finale (363+339=702) ale o zwycięstwie decydowały ostatnie rzuty. Na drugim miejscu zameldowała się Weronika Gbiorczyk z Polonii 1912 Leszno, która strąciła tylko dwa kręgle mniej od zwycięzcy (700 kręgli). Na trzecim ze świetną grą w finale (335+360=695) zawodnik Wrzosu Sieraków Jan Podolski.

Debiutowym występem i wysokim wynikiem wszystkich zaskoczył 5-cio letni zawodnik z Kosciana Szymon Bartkowiak który uzyskał 299 pkt.

W kategorii młodziczek zwyciężyła najrówniej grająca Julia Konieczna z Dziewiątki-Wronki, która dwa razy strąciła 525 kręgle (razem 1050). Na miejscu drugim Małgorzata Kompa z Pilicy Tomaszów Mazowiecki (1043) a na trzecim Marta Stachowiak z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

 

W młodzikach również wygrywa zawodnik wronieckiej Dziewiątka-Amica – Tobiasz Wilk, który był liderem po eliminacjach i to miejsce zachował (1054), choć w finale było bardzo interesująco. Na drugim miejscu Krzysztof Bartkowiak z OSiR Vector Tarnowo Podgórne (1052) i na trzecim również tarnowianin Artur Dziamski (1045).

Oliwier Wojciechowski z wynikiem 360 pkt zdobył 26 miejsce.

W kategorii juniorek młodszych zwycięża Julia Sidło z Pilicy Tomaszów Mazowiecki (1100 kręgli) i jest to zwycięstwo zasłużone choć rywalki wcale nie odpuszczały i do końca goniły zwyciężczynię. Ostatecznie na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka Polonii Łaziska Górne – Nicola Kobiór (1087) a na trzecim zawodniczka z Wronek Wiktoria Jądrzyk.

Wysokie 10 miejsce zajęła Adrianna Wojciechowska z Kościana uzyskując 482 strącone kręgle

 

Wśród juniorów zwyciężył dobrze grający w Sierakowie Mateusz Radzi (1157) z Dziewiątka-Amica Wronki. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Cwojdzińskiz OSiR Vector Tarnowo Podgórne (1137, który po finale zmienił się pozycją z kolegą klubowym Tomaszem Bylińskim, który z pozycji numer dwa spadł na trzecią (z wynikiem 1129).

Wśród klubów zwyciężył Klub Kręglarski „Dziewiątka-Amica” Wronki, przed OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Pilicą Tomaszów Mazowiecki.

W klasyfikacji łącznej Młodzieżowego Grand Prix Polski prowadzą: w młodziczkach Julia Konieczna (Wronki), młodzikach Filip Łochowicz (Leszno), juniorkach młodszych Wiktoria Jądrzyk (Wronki) i juniorach młodszych – Jakub Cwojdziński (Tarnowo Podgórne).

Do zakończenia Grand Prix Polski pozostały dwa starty: we Wronkach 22-25.02.2018 oraz w Lesznie 21-22.04.2018.

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).