Odzież sportowa dla członków TSKK “Jedność”

Radosław Stachowiak

Członkowie Towarzystwa Sportowego Kręglarzy Kościańskich “Jedność” otrzymali nowe koszulki do gry typu “POLO”. Zakup 50 koszulek był możliwy dzięki pozyskanej dotacji z budżetu Gminy Miejskiej Kościan w ramach realizacji zadania publicznego pn. “Rozwój kręglarstwa sportowego w Kościanie”. Oprócz tzw. polówek zakupione zostały także dresy sportowe (10 kompletów – bluza i spodnie) oraz jednolite stroje sportowe (7 kompletów – koszulka i spodenki). Odzież została wykonana z oddychającego materiału i spełnia wymogi Polskiego Związku Kręglarskiego.

Zakupiona odzież sportowa będzie używana przez członków klubu w kolejnych sezonach – zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i podczas innych turniejów oraz zawodów uwzględnionych w kalendarzu imprez Polskiego Związku Kręglarskiego, w których TSKK Jedność będzie wystawiało swoich reprezentantów – informuje Prezes TSKK “Jedność” Roman Bartkowiak.

Jak podkreśla główny koordynator zadania publicznego Radosław Stachowiak zakup dodatkowej odzieży sportowej wynikał z konieczności wyposażenia wszystkich członków TSKK “Jedność” w podstawową odzież sportową:

– W ciągu ostatnich dwóch lat członkowie TSKK “Jedność” otrzymali stroje do gry oraz stroje treningowe. Niemniej jednak w związku z przystąpieniem do klubu nowych osób zaszła konieczność dokupienia dla nich odzieży sportowej. Stąd też byliśmy poniekąd zmuszeni do uzupełnienia stanów magazynowych w odzież klubową w roku bieżącym. Zdecydowaliśmy także, że każdy z członków TSKK “Jedność” otrzyma koszulkę do gry typu “POLO”. Taka decyzja była podyktowana zarówno względami sportowymi, jak i higieniczno-estetycznymi. Nie od dziś bowiem wiadomo, że kalendarz imprez sportowych jest bardzo napięty i zdecydowana większość turniejów kręglarskich odbywa się od piątku do niedzieli. Kościańscy kręglarze należą zaś do tej grupy pasjonatów kręglarstwa, która chętnie uczestniczy w rywalizacji sportowej, nawet jeśli zawody odbywają się tego samego dnia w dwóch różnych miejscowościach. Zatem druga zamienna koszulka przyda się wszystkim startującym zawodnikom. Wpłynie też na promocję Miasta Kościana i przy okazji samego klubuinformuje Radosław Stachowiak.

– Koszt zakupu 50 koszulek do gry typu “POLO”, 10 dresów sportowych i 7 kompletów strojów sportowych wyniósł 5555,00 zł – informuje wiceprezes TSKK “Jedność” Marek Malicki.

Opis jednolitego dresu sportowego zakupionego w ramach przedmiotowego zadania:
Bluza dresowa
– bez kaptura, na stójce, rozpinana (na zamku – zapinana na suwak), 2 kieszenie boczne (na zamkach – suwakach), rękawy oraz dół bluzy zakończone ściągaczami;
– kolor bluzy: granatowo-niebieski;
– z przodu na lewej piersi w białej obwódce umieszczono kolorowy herb klubu TSKK „Jedność”;
– z przodu na prawej piersi, na białym tle, umieszczono kolorowe logo miasta Kościana „Kościan – W sercu Wielkopolski – Samorząd Miasta Kościana” (element promocyjny Kościana) – zgodnie z dyspozycją §6 pkt 1 umowy nr EK.524.17.28.2021 z dnia 1 marca 2022;
– na prawym rękawie umieszczono nazwę producenta odzieży w kolorze białym (warunek konieczny producenta);
– z tyłu bluzy („na plecach”) umieszczono nazwę klubu oraz element graficzny dwóch kręgli z kulą (kolor biały).
Spodnie dresowe
– dwie kieszenie boczne zapinane na zamek (suwak), nogawki delikatnie zwężane ku dołowi, regulacja w pasie za pomocą ściągacza oraz sznurków
– kolor spodni: granatowy (przód i tył spodni);
– element dekoracyjny na przodzie spodni: na prawej nogawce na wysokości uda (powyżej stawu kolanowego) oraz na lewej nogawce (na wysokości kości piszczelowej) umieszczone zostały dekoracyjne „łezki – paski” w kolorze niebieskim;
– z przodu na lewej nogawce umieszczono element graficzny dwóch kręgli z kulą oraz napis „TSKK JEDNOŚĆ KOŚCIAN” (kolor biały);

Opis stroju sportowego zakupionego w ramach przedmiotowego zadania:
Koszulka
– kolor wiodący – biały i niebieski;
– z przodu na lewej piersi umieszczono kolorowy herb klubu TSKK „Jedność”;
– na prawym (niebieskim) rękawku umieszczono nazwę producenta odzieży w kolorze białym (warunek konieczny producenta);
– na lewym (białym) rękawku umieszczono kolorowe logo miasta Kościana „Kościan – W sercu Wielkopolski – Samorząd Miasta Kościana” (element promocyjny Kościana) – zgodnie z dyspozycją §6 pkt 1 umowy nr EK.524.17.28.2021 z dnia 1 marca 2022;
– z tyłu koszulki umieszczono nazwę klubu (kolor niebieski), adres strony internetowej klubu (kolor biały) oraz element graficzny dwóch kręgli z kulą (odcień szarości).
Spodenki
– kolor: niebieski;
– z przodu na lewej nogawce umieszczono element graficzny dwóch kręgli z kulą (kolor biały);
– na boku prawej nogawki umieszczono napis „TSKK JEDNOŚĆ KOŚCIAN” (kolor biały);

Opis koszulki do gry typu „POLO” zakupionej w ramach przedmiotowego zadania:
– kolor wiodący – biały;
– z przodu na lewej piersi umieszczono kolorowy herb klubu TSKK „Jedność”;
– z przodu (zarówno z lewej, jak i z prawej strony) umieszczony zostały dekoracyjny element graficzny (kolor granatowy i niebieski);
– na prawym (niebieskim) rękawku umieszczono nazwę producenta odzieży w kolorze białym (warunek konieczny producenta);
– na lewym (niebieskim) rękawku umieszczono kolorowe logo miasta Kościana „Kościan – W sercu Wielkopolski – Samorząd Miasta Kościana” (element promocyjny Kościana) – zgodnie z dyspozycją §6 pkt 1 umowy nr EK.524.17.28.2021 z dnia 1 marca 2022;
– z tyłu koszulki umieszczono nazwę klubu (kolor niebieski), adres strony internetowej klubu (kolor niebieski) oraz element graficzny dwóch kręgli z kulą (odcień szarości).

Nadruki na strojach zostały wykonane trwałą metodą sublimacji, co pozwoli na używanie odzieży sportowej przez długi okres czasu. Powyższe działanie zostało zrealizowane w 100% – zgodnie z zakładanymi zamierzeniami.

Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność” realizując zakup strojów sportowych w ramach niniejszego zadania publicznego nie było zobowiązane do stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (wyłączenie ustawowe) oraz zgodnie z zawartą umową z Gminą Miejską Kościan nie było zobowiązane do wniesienia wkładu osobowego i rzeczowego w realizację przedmiotowego zadania publicznego.

 

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).