OZK w Danii wraz z TSKK Jedność Kościan

Sebastian Bartkowiak

Członek Zarządu Towarzystwa Sportowego Kręglarzy Kościańskich "Jedność", licencjonowany sędzia klasy III oraz trener - autor poniższego artykułu.
Sebastian Bartkowiak

W mistrzostwach Danii, które odbyły się w dniach 22-24 listopada br. wysoką formę sportową zaprezentował Maciej Dokowicz – zawodnik K.S.”Czarna Kula” Poznań. Maciej po eliminacjach był trzeci z wynikiem 546 pkt. ze stratą 37 pkt.do lidera, którym został Marko Abel z Estonii.

Finał był niezwykle emocjonującym wydarzeniem, ponieważ strata została zniwelowana po pojedynku na dwóch torach. Na trzecim Polak wygrywał już, 9 pkt. aby na czwartym torze przegrać 14 pkt. Zawodnik z Estonii wygrał w sumie 5 pkt., mimo że Maciej zagrał w finale najlepszy wynik turnieju – 580 przewróconych kręgli!

Na zawody, które organizowane są przez Duńczyków z coraz większą starannością, dotarli oprócz klubów duńskich – Kifa, KCK, 8 OK a także reprezentanci Szwecji, Estonii i Polski. Nasz kraj reprezentowała 10 osobowa ekipa Okręgowego Związku Kręglarskiego w Poznaniu z klubów- „Czarna Kula” Poznań i „Jedność” Kościan. Poza Maciejem, dla którego tak udane zawody w Kopenhadze były trzecimi w ostatnich trzech latach, spisali się przeciętnie i nie zanotowali sukcesów. Należy dodać, że zawodnicy z Kościana po raz pierwszy startowali poza Polską.

Henryk Kulinowski

WYNIKI KOBIET – zobacz
WYNIKI MĘŻCZYZN – zobacz
WYNIKI PAR – zobacz