Sparing mecz TSKK „Jedność” – „Budowlani” Poznań zwycięski dla gospodarzy

Radosław Stachowiak

Dnia 16 października 2022 roku na torach kręgielni OSiR w Gostyniu rozegrany został Indywidulany i Drużynowy Turniej sparingowy TSKK “Jedność” Kościan – Ognisko TKKF “Budowlani” Poznań – Charytatywny sparing mecz w zbiórce dla chorego Maksia. Spotkanie miało charakter przeglądu poziomu wyszkolenia zawodników obu drużyn. W sparingu wzięło udział 47 zawodników i zawodniczek (w tym 15 zawodników z Ogniska TKKF „Budowlani” Poznań).

W kategorii dzieci zwyciężył Szymon Bartkowiak z wynikiem 214 strąconych kręgli. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Ratajczak (192 kręgle), a trzecie Kajetan Koller (175 kręgli).

W kategorii młodzików wystartowało tylko dwóch naszych zawodników Oliwier Wojciechowski, który położył 270 kręgli i Tytus Koller, którego zdobycz punktowa zatrzymała się na poziomie 152 kręgli.

W kategorii kobiet tryumfowała Joanna Bartkowiak z TSKK „Jedność” (342 kręgle) przed Dorotą Matelską z Ogniska TKKF „Budowlani” Poznań (308 kręgli) i Dorotą Borowiak z TSKK „Jedność” (302 kręgle).

Rywalizację mężczyzn zdominowali kręglarze z Kościana, którzy zajęli wszystkie trzy miejsca na podium. Najlepiej tego dnia zaprezentował się Marek Nowak, który strącił 364 kręgli. Na drugim miejscu uplasował się Marek Borowiak (353 kręgle), a na najniższym stopniu podium stanął Krystian Książkiewicz (351 kręgli). Najlepszy wśród zawodników z Poznania był natomiast Piotr Nowak, który z wynikiem 342 kręgli zajął piąte miejsce.

Świetna postawa kościańskich kręglarzy sprawiła, że wyszliśmy zwycięsko ze sparingu z reprezentantami Ogniska TKKF „Budowlani” Poznań. Drużyna TSKK „Jedność” zdobyła łącznie 2089 pkt, natomiast drużyna Ogniska TKKF „Budowlani” Poznań 1869 punktów.

Szczegółowe wyniki – Zobacz

Fot. archiwum TSKK Jedność

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).