X Memoriał im. B.Brodowiaka w Śremie

Radosław Stachowiak

64 kręglarzy wzięło udział w jubileuszowym X Memoriale im. Bolesława Brodowiaka, który rozegrano w niedzielę 28 kwietnia 2019 roku na obiekcie TKKF Sokół w Śremie. Najliczniejsza grupa zawodników reprezentowała miasto Kościan, ale nie zabrakło też kręglarzy z Gdańska, Poznania, Kiekrza, Śremu, Mosiny i belgijskiego miasta Liege. Rywalizacja przebiegała w 6 kategoriach wiekowych z podziałem na zrzeszonych i amatorów.

W kategorii dzieci pierwsze miejsce zajął Tytus Koller, który wyprzedził o trzy kręgle Oliwię Bobrowską. Trzecie miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej zajął Szymon Bartkowiak.

Wśród młodzieży najlepiej tego dnia zaprezentował się Kacper Przepiórka, który strącił aż 272 kręgle. Kolejne miejsca na podium zajęli Oliwier Wojciechowski i Maria Kasprzak.

Podobnie, jak przed rokiem w kategorii kobiet amatorek z wynikiem 227 punktów zwyciężyła Irmina Naglik. Drugie miejsce przypadło Aurelii Stachowiak, a trzecie Aleksandrze Bartkowiak.

Poziom sportowy w kategorii kobiet zrzeszonych był zdecydowanie wyższy i bardziej wyrównany. Tryumfowała Dorota Borowiak, który strąciła 264 kręgle. Trzy kręgle mniej strąciła Galina Paszyńska, a pięć mniej od zwyciężczyni Regina Pawłowska.

W kategorii mężczyzn amatorów najlepszy wynik osiągnął Łukasz Naglik. Tym samym obronił swoją pozycję z ubiegłego roku. Na drugim stopniu podium stanął Marcin Bobrowski, a na trzecim Adrian Książkiewicz.

Emocjonująco przebiegała rywalizacja w kategorii mężczyzn zrzeszonych. Aż trzech panów Marek Borowiak, Tomasz Woźniak i Marek Malicki ukończyło zawody z wynikiem 275 punktów i o tym, który z nich stanie na podium zdecydowała większa ilość strąconych dziewiątek. Najwięcej na koncie odnotował ich Marek Malicki i tym samym zajął trzecie miejsce. Na drugiej pozycji z wynikiem 277 punktów uplasował się Eugeniusz Flisikowski. Zwycięzcą w tej kategorii z wynikiem 284 punktów został prezes TSKK Jedność Roman Bartkowiak, który uzyskał dodatkowo tytuł najlepszego technika zawodów.

Wszyscy uczestnicy memoriałowych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy, buttony oraz drewniane rzeźby kręgli, które ufundowała rodzina imiennika memoriału. Najlepszym zawodnikom we wszystkich kategoriach wręczono także medale, a zwycięzcom puchary.

W części podsumowującej zawody prezes TSKK Jedność złożył podziękowania za wieloletnią pomoc przy organizacji memoriału parze sędziowskiej oraz rodzinie Bolesława Brodowiaka. Roman Bartkowiak wręczył także symboliczne upominki Andżelice i jej instruktorce Krystynie Kocembie za rozegranie specjalnej konkurencji rzutowej. Podziękowano również sponsorom prezesowi Janowi Ludwiczakowi z firmy Agro-Handel oraz piekarni Sworacki z Kościana.

Na zakończenie zawodów głos zabrał syn Bolesława Brodowiaka – Grzegorz Brodowiak, który zadeklarował w imieniu rodziny chęć kontynuacji memoriału w przyszłym roku.

X Memoriał im. Bolesława Brodowiaka – dzieci

X Memoriał im. Bolesława Brodowiaka – młodzież

X Memoriał im. Bolesława Brodowiaka – kobiety niezrzeszone

X Memoriał im. Bolesława Brodowiaka – kobiety zrzeszone

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).