XI Memoriał im. Bolesława Brodowiaka

Sebastian Bartkowiak
Latest posts by Sebastian Bartkowiak (see all)

XI memoriał im. Bolesława Brodowiaka już za nami… 24 kwietnia po 3 latach przerwy związanej z pandemią odbył się XI memoriał im. Bolesława Brodowiaka. W zawodach, które trwały od samego rana, aż do późnych godzin nocnych udział wzięło 58 zawodników z Kościana, Śremu, Mosiny, Wronek, Kiekrza i innych miast.

W kategorii dzieci udział wzięło 8 młodych adeptów kręglarstwa. Dobrze spisał się Tytus Koller, który strącił 170 kręgli i utrzymał prowadzenie do samego końca. Tuż za nim uplasował się Szymon Bartkowiak uzyskując 133 punkty. Na najniższym podium stanęła Tomczyk Gabriela ze Śremu uzyskując 123 punkty. Kolejne miejsca zajęli kolejno: Ratajczak Piotr, Stężycki Jan, Koller Kajetan, Ratajczak Zuzanna oraz najmłodsza zawodniczka zawodów Pelczyńska Amelia.

Niesamowita rywalizacja, pomimo małej obsady zawodników, toczyła się w kategorii młodzików. Walkę do końca, stoczyły zawodniczki z Wronek i Kościana. Konieczna Natalia ostatecznie znacznie pokonała koscianiankę Oliwię Bobrowską, strącając tym samym 250 kręgle.

Niesamowite emocje trwały do końca we wszystkich dalszych kategoriach do ostatniego zawodnika. W kategorii mężczyzn zrzeszonych w przedostatnim bloku, zawodnik Marek Borowiak, pokonał ostatecznie zawodników, którzy do końca obserwowali wejścia na tory swoich rywali, pokonując Sebastiana Rybarczyka 6-cioma, a Sebastiana Bartkowiaka 7-mioma kręglami. Nie podołał tym samym ostatni zawodnik Wiesław Brzóska, który także miał chęć na uplasowanie się na podium, ostatecznie zajmując czwarte miejsce strącając 272 kręgle.

W kategorii mężczyzn niezrzeszonych na pierwszym miejscu uplasował się Bartosz Ratajczak 262 pkt, wyprzedzając Brodowiaka Mikołaja 238 pkt oraz Naglika Łukasza 231 pkt broniącego tytułu z 2019 roku.

Podium w kategorii kobiet niezrzeszonych w całości obsadziły zawodniczki z Kościana. Aleksandra Bartkowiak już na samym początku rozgrywek w tej kategorii, przygotowała sobie miejsce na najwyższym stopniu podium uzyskując 257 pkt. W godzinach wieczornych jedynie Irmina Naglik, broniąca tytułu z ostatnich zawodów, przybliżyła się do osiągnięcia tego wyniku ostatecznie osiągając 240 kręgli i wyprzedzając Danutę Bartkowiak.

Podium w kategorii kobiet zrzeszonych opanowały zawodniczki ze Śremu i Wronek, choć ostatecznie w ostatnim bloku Wroniankę z najniższego stopnia podium zrzuciła Kościanianka Dorota Borowiak uzyskując 9 kręgli więcej.

Najlepszym technikiem tegorocznych zawodów okazał się Sebastian Bartkowiak łącznie strącając 4 dziewiątki, do tego wyniku zbliżyły się jedynie dwie zawodniczki z Wronek które strąciły po 3 dziewiątki.

Wszyscy zawodnicy w wielkich emocjach i super zabawie, mogli posilić się wypiekami i chlebem od p. Roberta Sworackiego, syna dawnego kręglarza kościańskiego p. Marka, zawsze niezmiernie życzliwego dla grona kręglarzy.
Pyszny smalec do chleba przygotował prezes klubu wraz z małżonką.

Na koniec zawodów wszyscy zawodnicy czekający na ostateczne ogłoszenie wyników przez parę sędziowską Sebastiana i Joannę Bartkowiaków, zasiedli przy stole, kosztując przygotowaną kiełbasę z grilla.

Po posiłku sędziowie ogłosili ostateczne wyniki zawodów, uhonorowano zwycięzców oraz przyznano statuetki w ramach podziękowań dla rodziny zmarłego Bolesława Brodowiaka za pomoc w organizacji turnieju oraz dla sędziów za długoletnią obsługę tych zawodów.

Zaprezentowano także otrzymaną tablicę pamiątkową klubu na X lecie istnienia wykonaną przez p. Wojciecha Jelewskiego za co także uhonorowano go statuetką w podziękowaniu za jego pracę.

Nie udało się tym samym żadnemu z zawodników obronić 1 miejsca z roku 2019. Broniący tytułu Roman Bartkowiak oddał tytuł Borowiakowi Markowi, Bartosz Ratajczak nie uczestniczył w poprzedniej edycji turnieju i ograł Naglika Łukasza broniącego tytułu. W kategorii kobiet Irmina Naglik oddała tytuł Aleksandrze Bartkowiak a Dorota Borowiak nie utrzymała 1 miejsca ustępując Huli Magdalenie. Wśród dzieci Tytus Koller jedynie utrzymał mistrzostwo a młodzik z 2019 roku Przepiórka Kacper nie wziął udziału z zawodach tym samym oddając mistrzostwo Koniecznej Natalii.

Przypomnijmy, że w 2019 roku udział w turnieju wzięło 64 zawodników, tj. O 6 więcej niż w tegorocznej edycji. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku liczba zawodników się zwiększy.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie i miłą atmosferę i zapraszamy za rok na kolejną edycję Memoriału B. Brodowiaka.

Ze sportowym pozdrowieniem
Dobry Rzut
Sebastian i Joanna Bartkowiak

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).