XXI Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów A

Sebastian Bartkowiak
Latest posts by Sebastian Bartkowiak (see all)

W rozegranych w Lesznie XXI Mistrzostwach Polski Seniorów “A” tytuły mistrzowskie wywalczyli Agata Banaszak i Andrzej Szmidt.

Z całą pewnością i Agata i Andrzej zaliczali się do grona faworytów Mistrzostw dla kategorii wiekowej 50+, w których w sumie udział wzięło 35 zawodników (8 + 27) i oboje wygrali zasłużenie. Zdecydowanie więcej walki było jednak wśród mężczyzn.

Wśród pań po eliminacjach znaczną przewagę nad rywalkami uzyskały Agata Banaszak i Bogusława Ułasewicz. Obie miały identyczny rezultat 558 kręgli i było wiadomo, że tylko któraś z dwójki zawodniczek “Czarnej Kuli” Poznań sięgnie po tytuł mistrzowski.

W niedzielnych grach finałowych Agata Banaszak jednak zdecydowanie wyprzedziła rywalki uzyskując jeszcze lepszy rezultat niż dzień wcześniej (561), co dało jej w sumie wynik 1119. W obu swoich startach Agata miała bardzo dobre zbierane. Bogusia Ułasewicz w finale popełniła zbyt wiele błędów ale wywalczyła srebro z wynikiem 1052. Najniższy stopień podium przypadł Danucie Pribe grającej w Lesznie bardzo równo. Końcowy wynik Danki to 999 kręgli.

WYNIKI – zobacz

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).