XXI Międzynarodowy Puchar Polski „Parkiet 2013”

Radosław Stachowiak

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Sportowego Kręglarzy Kościańskich "Jedność", twórca i administrator serwisu www.jednosckoscian.pl - autor poniższego artykułu.
Radosław Stachowiak

Przez trzy dni na torach kręgielni Ogniska TKKF „Sokół” w Śremie trwała rywalizacja w XXI Międzynarodowym Pucharze Polski „Parkiet 2013” i w XIII Międzynarodowym Turnieju Kręglarskim o Puchar Starosty.

W oficjalnym otwarciu zawodów udział wzięli między innymi: burmistrz Śremu Adam Lewandowski, vicestarosta śremski Daniel Cicharski, prezes Polskiego Związku Kręglarskiego Bernard Broński i prezes Wielkopolskiego TKKF Ryszard Śliwiński. XXI Międzynarodowy Puchar Polski rozgrywany był w trzech kategoriach: miksty czyli pary mieszane, kobiety, mężczyźni.

Klasyfikacja mikstów (DK – Dania, D – Niemcy, D/B – Brandenburgia, D/S – Seddin, D/NP – Neu-Plötzin, PL – Sokół Śrem, PL/K – Jedność Kościan):
1. Kathrin Wegner i Tino Brinkmann (D/NP) > 903 + 910 = 1813
2. Marianne Wilke i Kurt Wilke (D/B) > 882 + 896 = 1778
3. Regine Loewa i René Gutschmidt (D/B) > 892 + 880 = 1772
4. Bente Winberg i Jorgen Risnas (DK) > 890 + 882 = 1772
5. Alice Gad i Allan Mogensen (DK) > 880 + 887 = 1767
6. Maria Michałowska i Rafał Wachowiak (PL) > 863 + 877 = 1740
7. Lillemar Nielsen i Klaus Andersen (DK) > 842 + 884 = 1726
8. Kerstin Walz i Sven Walz (D/S) > 858 + 853 = 1711
9. Julia Rzyha i Daniel Kreft (PL) > 802 + 907 = 1709
10. Krystyna Kocemba i Jacek Lewandowski (PL) > 843 + 862 = 1705
11. Jolanta Janowicz i Wiesław Hantkiewicz (PL) > 842 + 847 = 1689
12. Antje Lorenz i Steffen Lorenz (D/S) > 807 + 881 = 1688
13. Małgorzata Bartkowiak i Zbigniew Staniszewski (PL) > 825 + 860 = 1685
14. Krystyna Łucka i Andrzej Gorzkiewicz (PL) > 785 + 840 = 1625
15. Romana Braun i Tomasz Woźniak (PL) > 801 + 821 = 1622
16. Dorota Borowiak i Wiesław Brzóska (PL/K) > 706 + 812 = 1518

Do finału indywidualnego rozgrywanego w sobotę kwalifikowało się pięć najlepszych zawodniczek i pięciu najlepszych zawodników z mikstów.

Końcowa klasyfikacja indywidualna kobiet:
1. Kathrin Wegner (D/NP) > 903 + 886 = 1789
2. Regine Loewa (D/B) > 892 + 888 = 1780
3. Bente Winberg (DK) > 890 + 876 = 1766
4. Marianne Wilke (D/B) > 882 + 880 = 1762
5. Alice Gad (DK) > 880 + 867 = 1747
6. Maria Michałowska (PL) > 863
7. Ewa Kuflińska (PL) > 861
8. Kerstin Walz (D/S) > 858
9. Krystyna Kocemba (PL) > 843
10. Lillemar Nielsen (DK) > 842
11. Jolanta Janowicz (PL) > 842
12. Małgorzata Bartkowiak (PL) > 825
13. Antje Lorenz (D/S) > 807
14. Julia Rzyha (PL) > 802
15. Romana Braun (PL) > 801
16. Krystyna Łucka (PL) > 785
17. Dorota Borowiak (PL/K) > 706

Końcowa klasyfikacja indywidualna mężczyzn:
1. Daniel Kreft (PL) > 907 + 912 = 1819
2. Tino Brinkmann (D/NP) > 910 + 898 = 1808
3. Kurt Wilke (D/B) > 896 + 903 = 1799
4. Allan Mogensen (DK) > 887 + 874 = 1761
5. Klaus Andersen (DK) > 884 + 857 = 1741
6. Jorgen Risnas (DK) > 882
7. Steffen Lorenz (D/S) > 881
8. René Gutschmidt (D/B) > 880
9. Rafał Wachowiak (PL) > 877
10. Jacek Lewandowski (PL) > 862
11. Zbigniew Staniszewski (PL) > 860
12. Sven Walz (D/S) > 853
13. Wiesław Hantkiewicz (PL) > 847
14. Andrzej Gorzkiewicz (PL) > 840
15. Tomasz Woźniak (PL) > 821
16. Wiesław Brzóska (PL/K) > 812

W sobotę rozegrano również XIII Międzynarodowy Turniej Kręglarski o Puchar Starosty, w którym wystartowało szesnaście zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie państwa i kluby biorące udział w zawodach. Każdy ze startujących oddawał 60 rzutów. Prowadzono wspólną klasyfikację dla kobiet i mężczyzn.

Wyniki:
1. Daniel Kreft (PL) > 469
2. Kathrin Wegner (D/NP) > 449
3. Kurt Wilke (D/B) > 445
4. Tino Brinkmann (D/NP) > 441
5. Rafał Wachowiak (PL) > 438
6. Steffen Lorenz (D/S) > 436
7. Ewa Kuflińska (PL) > 435
8. Sven Walz (D/S) > 430
9. Zbigniew Staniszewski (PL) > 426
10. Krystyna Kocemba (PL) > 422
11. Małgorzata Bartkowiak (PL) > 421
12. Kim Hansen (DK) > 417
13. Udo Sandow (D/NP) > 409
14. Per Christensen (DK) > 400
15. Galina Paszyńska (PL/K) > 373
16. Joanna Bartkowiak (PL/K) > 342