XXVI Międzynarodowy Puchar Polski „Parkiet 2018” i XVIII Międzynarodowy Turniej Kręglarski o Puchar Starosty

Sebastian Bartkowiak

Członek Zarządu Towarzystwa Sportowego Kręglarzy Kościańskich "Jedność", licencjonowany sędzia klasy III i II oraz trener - autor poniższego artykułu.
Sebastian Bartkowiak

Przez trzy dni (16-18 sierpień) na torach kręgielni Ogniska TKKF „Sokół” w Śremie trwała rywalizacja w XXVI Międzynarodowym Pucharze Polski „Parkiet 2018” i w XVIII Międzynarodowym Turnieju Kręglarskim o Puchar Starosty.
W oficjalnym otwarciu zawodów udział wzięli między innymi: burmistrz Śremu Adam Lewandowski, wicestarosta śremski Janusz Przywara, prezes Polskiego Związku Kręglarskiego Bernard Broński, prezes Okręgowego Związku Kręglarskiego w Poznaniu Henryk Kulinowski, szef wyszkolenia Polskiego Związku Kręglarskiego Andrzej Łoszyk i wiceprezes Wielkopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Dariusz Górczyński. Z okazji jubileuszu 80-lecia Ogniska TKKF „Sokół” były gratulacje, odznaczenia i wyróżnienia od oficjeli i gości z zagranicy.

Zawody sprawnie przeprowadzili nasi sędziowie: Edward Jaskulski i Krystyna Jechura.
Oficjalne podsumowanie zawodów oraz wręczenie pucharów, medali i dyplomów nastąpiło w sobotni wieczór w restauracji hotelu „L`Ascada”. Brali w nim udział między innymi wicestarosta śremski Janusz Przywara i wiceprezes Wielkopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Dariusz Górczyński.

XXVI Międzynarodowy Puchar Polski rozgrywany był w trzech kategoriach: miksty czyli pary mieszane, kobiety, mężczyźni.

Klasyfikacja mikstów (DK – Dania, D – Niemcy, PL – Polska):

1. Ariane Kreuzmann i Udo Sandow (D)  > 878 + 898 = 1776

2. Kathrin Wegner i Tino Brinkmann (D) > 875 + 890 = 1765

3. Maria Michałowska i Rafał Wachowiak (PL) > 867 + 887 = 1754

4. Magdalena Kaźmierczak i Tomasz Wojciechowski (PL) > 873 + 870 = 1743

5. Krystyna Kocemba i Zbigniew Staniszewski (PL) > 851 + 888 = 1739

6. Marianne Wilke i Kurt Wilke (D) > 864 + 875 = 1739

7. Birte Vollsen  i Johnny Mandau (DK) > 837 + 901 = 1738

8. Małgorzata Bartkowiak i Wiesław Hantkiewicz (PL) > 868 + 866 = 1734

9. Kerstin Walz i Sven Walz (D) > 848 + 864 = 1712

10. Krystyna Jechura i Tomasz Woźniak (PL) > 834 + 869 = 1703

11. Grażyna Wojciechowska i Roman Robaszyński (PL) > 846 + 855 = 1701

12. Jolanta Janowicz i Lechosław Dójs (PL) > 826 + 874 = 1700

13. Diane Borregaard i Henning Nielsen (DK) > 823 + 845 = 1668

14. Antje Lorenz i Steffen Lorenz (D) > 781 + 859 = 1640

15. Dorota Borowiak i Wiesław Brzóska (PL) > 828 + 808 = 1636

16. Lene Rode i Karl Vollsen (DK) > 754 + 880 = 1634

17. Joanna Bartkowiak i Sebastian Bartkowiak (PL) > 714 + 851 = 1565

18. Regina Gawłowska i Marian Król (PL) > 750 + 810 = 1560

Do finału indywidualnego rozgrywanego w sobotę kwalifikowało się pięć najlepszych zawodniczek i pięciu najlepszych zawodników z mikstów.

Końcowa klasyfikacja indywidualna kobiet:

1. Ariane Kreuzmann (D) > 878 + 892 = 1770

2. Kathrin Wegner (D) > 875 + 877 = 1752

3. Magdalena Kaźmierczak (PL) > 873 + 876 = 1749

4. Maria Michałowska (PL) > 867 + 863 = 1730

5. Małgorzata Bartkowiak (PL) > 868 + 840 = 1708

6. Marianne Wilke (D) > 864

7. Krystyna Kocemba (PL) > 851

8. Kerstin Walz (D) > 848

9. Grażyna Wojciechowska (PL) > 846

10. Birte Vollsen (DK) > 837

11. Krystyna Jechura (PL) > 834

12. Dorota Borowiak (PL) > 828

13. Jolanta Janowicz (PL) > 826

14. Diane Borregaard (DK) > 823

15. Antje Lorenz (D) > 781

16. Lene Rode (DK) > 754

17. Regina Gawłowska (PL) > 750

18. Joanna Bartkowiak (PL) > 714

Końcowa klasyfikacja indywidualna mężczyzn:

1. Heiko Sandner (D) > 907 + 890 = 1797

2. Johnny Mandau (DK) > 901 + 895 = 1796

3. Tino Brinkmann (D) > 890 + 904 = 1794

4. Udo Sandow (D) > 898 + 894 = 1792

5. Zbigniew Staniszewski (PL) > 888 + 868 = 1756

6. Rafał Wachowiak (PL) > 887

7. Karl Vollsen (DK) > 880

8. Kurt Wilke (D) > 875

9. Lechosław Dójs (PL) > 874

10. Tomasz Wojciechowski (PL) > 870

11. Tomasz Woźniak (PL) > 869

12. Wiesław Hantkiewicz (PL) > 866

13. Rene Gutschmidt (D) > 865

14. Sven Walz (D) > 864

15. Dieter Arnold (D) > 860

16. Steffen Lorenz (D) > 859

17. Roman Robaszyński (PL) > 855

18. Sebastian Bartkowiak (PL) > 851

19. Henning Nielsen (DK) > 845

20. Szymon Sobkowiak (PL) > 835

21. Maciej Krystkowiak (PL) > 833

22. Marian Król (PL) > 810

23. Zdzisław Knasiak (PL) > 809

24. Wiesław Brzóska (PL) > 808

W sobotę rozegrano również XVIII Międzynarodowy Turniej Kręglarski o Puchar Starosty, w którym wystartowało dwadzieścia jeden osób reprezentujących wszystkie państwa biorące udział w zawodach. Każdy ze startujących oddawał 60 rzutów. Prowadzono wspólną klasyfikację dla kobiet i mężczyzn.

Wyniki:

1. Tino Brinkmann (D) > 455

2. Kathrin Wegner (D) > 447

3. Johnny Mandau (DK) > 444

4. Heiko Sandner (D) > 443

5. Lechosław Dójs (PL) > 442

6. Kurt Wilke (D) > 438

7. Rene Gutschmidt (D) > 436

8. Steffen Lorenz (D) > 435

9. Tomasz Woźniak (PL) > 434

10. Rafał Wachowiak (PL) > 432

11. Zbigniew Staniszewski (PL) > 431

12. Maria Michałowska (PL) > 431

13. Roman Robaszyński (PL) > 429

14. Tomasz Wojciechowski (PL) > 425

15. Karl Vollsen (DK) > 424

16. Krystyna Kocemba (PL) > 420

17. Magdalena Kaźmierczak (PL) > 419

18. Roman Bartkowiak (PL) > 419

19. Jolanta Janowicz (PL) > 412

20. Marek Malicki (PL) > 405

21. Regina Gawłowska (PL) > 375

Zwycięzcy Międzynarodowego Pucharu Polski (od 2004 roku):

Miksty:
2004 – Patrycja Kotkowiak i Tadeusz Szurmant
2005 – Alice Gad i Michael Wending
2006 – Christiane Gebauer i Uwe Hansen
2007 – Traute Walter i Hans Peter May
2008 – Traute Walter i Hans Peter May
2009 – Kathrin Wegner i Ronny Gutschmidt
2010 – Kathrin Wegner i Ronny Gutschmidt
2011 – Kathrin Wegner i Ronny Gutschmidt
2012 – Angelika Lehnhardt i Norbert Wagner
2013 – Kathrin Wegner i Tino Brinkmann
2014 – Kathrin Wegner i Tino Brinkmann
2015 – Ariane Kreutzmann i Udo Sandow
2016 – Kathrin Wegner i Tino Brinkmann
2017 – Lene Petersen i Bent Ole Gad
2018 – Ariane Kreuzmann i Udo Sandow

Kobiety:
2004 – Ewa Kuflińska
2005 – Kerstin Mashofer
2006 – Christiane Gebauer
2007 – Agnieszka Gorzelańczyk
2008 – Kathrin Wegner
2009 – Kathrin Wegner
2010 – Traute Walter
2011 – Heidi Poulsen
2012 – Angelika Lehnhardt
2013 – Kathrin Wegner
2014 – Kathrin Wegner
2015 – Ariane Kreutzmann
2016 – Kathrin Wegner
2017 – Kathrin Wegner
2018 – Ariane Kreuzmann

Mężczyźni:
2004 – Tadeusz Szurmant
2005 – Andre Franke
2006 – Jens Kohlenberg
2007 – Manfred Thoden
2008 – Roman Robaszyński
2009 – Ronny Gutschmidt
2010 – Norbert Wagner
2011 – Ronny Gutschmidt
2012 – Norbert Wagner
2013 – Daniel Kreft
2014 – Kurt Wilke
2015 – Tino Brinkmann
2016 – Johnny Mandau
2017 – Daniel Kreft
2018 – Heiko Sandner

Zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju Kręglarskiego o Puchar Starosty (od 2004 roku):

2004 – Ronny Gutschmidt
2005 – Andre Franke
2006 – Uwe Hansen
2007 – Bernd Neumann
2008 – Steffen Lorenz
2009 – Ronny Gutschmidt
2010 – Kathrin Wegner
2011 – Daniel Kreft
2012 – Daniel Kreft
2013 – Daniel Kreft
2014 – Tino Brinkmann
2015 – Tino Brinkmann
2016 – Johnny Mandau
2017 – Daniel Kreft
2018 – Tino Brinkmann