41. Międzynarodowy Puchar Poznania

Sebastian Bartkowiak
Latest posts by Sebastian Bartkowiak (see all)

W dniach 30.08-02.09 na kręgielni w Poznaniu odbył się coroczny Międzynarodowy Puchar Poznania. Była to już 41. edycja tej imprezy. W ciągu 4 dni na torach rywalizowało 82 sportowców – 27 kobiet i 55 mężczyzn.

Najważniejszą konkurencją zawodów była klasyfikacja mikstów, w której najlepsi okazali się zawodnicy KS Alfa-Vector z Tarnowa Podgórnego – Marta i Dawid Strzelczakowie, zbijając łącznie 1150 kręgli. Drugie miejsce z wynikiem 1131 punktów wywalczyli Nicoletta Dudziak (KSPolonia 1912 Leszno) i Jakub Cwojdziński (OSiR-Vector Tarnowo Podgórne), którzy wystąpili jako reprezentanci Kadry Narodowej U-18. Ich start był częścią programu treningowego w ramach Konsultacja Kadry, które odbywały się w tym samym czasie w Tarnowie Podgórnym. Trzecie miejsce przypadło innemu duetowi Alfy-Vector – Izabeli i Leszkowi Torkom (1115 kręgli). Najwyższy wynik zawodnika Czarnej Kuli w tej konkurencji to 5. miejsce Sebastiana Piosika, który razem z Liwią Strzelczak (KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne) uzyskał 1074 punkty.

Wśród kobiet z bardzo dużą przewagą najlepsza okazała się Nicoletta Dudziak uzyskując łącznie 1136 kręgli. Drugie miejsce uzyskała Marta Strzelczak (1063), a na ostatnim miejscu podium, z zaledwie 1 punktem mniej, znalazła się Agata Banaszak z naszego klubu. W ósemce finalistek zabrakło niestety miejsca dla innych naszych reprezentantek.

Wśród mężczyzn całe podium przypadło zawodnikom Alfy-Vector. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Strzelczak z wynikiem 1205 kręgli, wyprzedzając nieustępującego Mu niemalże do samego końca Marcina Grzesiaka (1182) i Leszka Torkę (1157). Najlepszy z Czarnej Kuli plasując się na 9. pozycji okazał się Karol Kęsy (1071 punktów). Szkoda, że w finale nie mógł wystąpić Sebastian Piosik, który zajmując 4. miejsce po eliminacjach, z wynikiem 580 kręgli mógł na pewno powalczyć o powtórzenie sukcesu z zeszłego roku i wygranie tego turnieju. W najlepszej szesnastce znalazło się tylko dwóch naszych zawodników, chociaż kilku pozostałym naszym reprezentantom niewiele zabrakło do uzyskania kwalifikacji.

Wyniki turnieju: sprawdź

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).