Dorota Borowiak Mistrzynią Okręgu Poznańskiego!

Radosław Stachowiak

Po 3-miesięcznej przerwie, spowodowanej wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii z powodu COVID-19, w dniach 26-27 czerwca 2020 roku na kręgielni Czarnej Kuli w Poznaniu odbyły się niemal z marszu pierwsze i zarazem bardzo ważne dla subregionu poznańskiego zawody kręglarskie – Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego w Kręglarstwie Klasycznym.

W mistrzostwach wystartowało łącznie 37 zawodników, z czego najliczniejszą grupę (11 zawodników) stanowili reprezentanci TSKK „Jedność”. Każdy z kręglarzy oddawał po 120 rzutów do pełnych i zbieranych. Najlepszy wynik wśród kobiet osiągnęła kościanianka Dorota Borowiak, która tuż po zakończonych zawodach nie kryła swojej radości – Cieszę się niezmiernie, że przekroczyłam 500 punktów i zdobyłam tytuł mistrzyni okręgu, zwłaszcza, że kulały dziewczyny z Superligi. – skomentowała swój występ Dorota Borowiak.

Ze świetnej postawy Doroty Borowiak zadowolony był również Prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak – Dorota od wielu już lat pokazuje, że ma olbrzymi potencjał, a jej wynik 509 strąconych kręgli z tegorocznych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego mówi sam za siebie. Dodatkowym smaczkiem jest również fakt, że pokonała rywalki, które, na co dzień występują w zawodowych ligach kręglarskich. Mam nadzieję, że Dorota utrzyma swoją formę do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Lubinie w ostatni weekend sierpnia i wyjedzie z nich z równie dobry rezultatem. – mówi Roman Bartkowiak.

Podczas Mistrzostw Okręgu Poznańskiego dobrze zaprezentowały się także dwie kolejne zawodniczki TSKK „Jedność” – Joanna Bartkowiak (454 pkt.) i Galina Paszyńska (413 pkt.), które uplasowały się odpowiednio na miejscu piątym i ósmym. Wśród mężczyzn najlepszy z kościańskich kręglarzy był Sebastian Bartkowiak, który z wynikiem 495 punktów zajął 16 miejsce. Pozostali kręglarze z Kościana ukończyli zawody na dalszych pozycjach: Roman Bartkowiak (18 m. – 479 pkt.), Marek Nowak (21 m. – 467 pkt.), Wiesław Brzóska (23 m. – 433 pkt.), Marek Malicki (24 m. – 418 pkt.), Marcin Bobrowski (25 m. – 411 pkt.), Eugeniusz Flisikowski (26 m. – 398 pkt.), Sebastian Rybarczyk (27 m. – 340 pkt.) – informuje rzecznik klubu Radosław Stachowiak i zaznacza, że – Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego były pierwszą okazją do zaprezentowania nowych, oficjalnych strojów sportowych TSKK „Jedność”, których zakup był możliwy dzięki pozyskanej dotacji z budżetu Gminy Miejskiej Kościan w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Rozwój kręglarstwa sportowego w Kościanie”. Jak widać po osiągniętych wynikach, stroje „przyniosły szczęście” naszym zawodnikom i stanowią element bezpośredniej promocji miasta Kościana w Polsce.

W piątek 3 lipca w siedzibie TSKK “Jedność” Roman Bartkowiak i Radosław Stachowiak w imieniu władz klubu przekazali oficjalnie Dorocie Borowiak puchar i złoty medal za wywalczony tytuł. Decyzją zarządu „mistrzyni” uhonorowana została także symboliczną nagrodą rzeczową.

Fot. archiwum TSKK “Jedność”

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).