I noworoczny turniej we Wronkach Przedsiębiorstwa Komunalnego

Radosław Stachowiak

W dniu 25.01.2014 na kręgielni we Wronkach po przerwie noworocznej wznowiliśmy zmagania w turniejowym “kulaniu”. Pierwszy tegoroczny puchar, który został rozegrany był pod patronatem Przedsiębiorstwa Komunalnego we Wronkach. Frekwencja turniejowa dopisała, mimo iż warunki pogodowe nie były sprzyjające dla osób, które na kręgielnie we Wronkach przyjeżdżały z całej Wielkopolski.

Wstawili się zawodnicy z Leszna, Kościana, Sierakowa, Krucza, Tarnowa Podgórnego, Poznania i jeden zawodnik ze Szczecina. Oczywiście największą grupą byli kręglarze z Wronek i podległej gminy.

Wyniki w kategorii mężczyzn były na bardzo wysokim poziome i najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Dariusz Kujawa który strącił 386 kręgli. Na drugim miejscu podium uplasował się zawodnik z Sierakowa Kupiec Dawid z wynikiem 382 kręgle. A na najniższym stopniu podium znalazł się Pajor Tomasz z wynikiem 370 kręgli.

W kategorii Pań okazała się bezkonkurencyjna Ułasewicz Bogusława która swój udział w pierwszym turnieju w tym roku zakończyła z wynikiem 363 kręgli. Nie przyszło jej jednak to łatwo ponieważ walka o pierwsze miejsce w kategorii Pań toczyła się do ostatniego rzutu. Na drugim miejscu podium stanęła Beata Gembala która zakończyła swój start z wynikiem 359 kręgli i nieznacznie bo tylko czterema kręglami przegrała pierwsze miejsce. Na ostatnim miejscu podium swój start zakończyła Beata Błajet, która strąciła 356 kręgli.

Kolejny turniej, który został przeprowadzony bardzo dobrze przez organizatorów z ramienia Amatorskiego Stowarzyszenia Kręglarzy we Wronkach. Serdeczne podziękowania należą się władzom 9-Amica Wronki za doskonale przygotowaną kręgielnie do zawodów sportowych. Podziękowania także należą się wszystkich uczestnikom biorącym udział w dzisiejszym turnieju za wolę walki chodź nie zawsze wynik odzwierciedla zaangażowanie i wolę wykulania dobrego wyniku. W turnieju wystartowało łącznie w dwóch kategoriach 56 kręglarzy. W dziale puchary można zobaczyć pełną klasyfikację mężczyzn i kobiet w turnieju.

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).