IV Indywidualny Turniej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego

Radosław Stachowiak

Dużą frekwencją cieszył się niedzielny turniej kręglarski zorganizowany przez Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich Jedność. Stawką był puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego. Zmagania na kręgielni trwały ponad 5 godzin.

Dnia 30 czerwca 2019 roku na torach kręgielni klasycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu rozegrany został IV Indywidualny Turniej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego. Mimo ponad 35 stopniowego upału, do Gostynia zjechało łącznie 52 zawodników i zawodniczek, z czego najliczniejszą grupę stanowiła ekipa z Kościana.

Jak to zwykle bywa przy okazji tego typu zmagań, poziom sportowy był bardzo zróżnicowany, ponieważ na torach pojawili się zarówno ci, którzy w kręglarstwie stawiają swoje pierwsze kroki, jak i ci mający za sobą wieloletnie ligowe doświadczenie oraz starty w międzynarodowych imprezach rangi mistrzowskiej. O trofeum rywalizowano w sześciu kategoriach.

W najmłodszej kategorii wiekowej, w której wzięło udział dziewięcioro dzieci, zwyciężyła z wynikiem 94 punktów (na 30 rzutów) Agnieszka Derwich. Drugie miejsce z wynikiem 86 punktów zajął Tytus Koller, a na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Bartkowiak z liczbą 82 punktów. Z kolei w klasyfikacji młodzików pierwsze miejsce wywalczyła Natasza Gierczyńska. Tą część zawodów podsumowała Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska, która wcześniej wręczyła najmłodszym zawodnikom turnieju pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary.

W dalszej części rozgrywek uczestniczyli już tylko seniorzy, którzy sprawdzali swoją celność i przy okazji doskonalili swoje umiejętności gry oddając po 60 rzutów.

W kategorii kobiet niezrzeszonych tryumfowała Aleksandra Bartkowiak, która zdobyła 257 punktów. 25 punktów mniej od zwyciężczyni uzyskała Mirosława Wojciechowska. Podium uzupełniła Aurelia Stachowiak z dorobkiem 193 punktów. Wszystkie zawodniczki to reprezentantki klubu TSKK Jedność.

W kategorii kobiet zrzeszonych najlepsza okazała się Dorota Matelska z wynikiem 309 pkt., druga była Galina Paszyńska z TSKK Jedność z rezultatem 303 punktów, a trzecia Maria Stachowiak, która ukończyła zawody z wynikiem 299 punktów.

Kategorię mężczyzn niezrzeszony zdominowali kręglarze klubu z Kościana. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Książkiewicz, który strącił 282 kręgle. Na drugim stopniu podium stanął Karol Koller z wynikiem 270 strąconych kręgli, a najniższy stopień podium przypadł Marianowi Wojciechowskiemu, który strącił 264 kręgle.

Bardzo zacięty bój toczył się w kategorii mężczyzn zrzeszonych. Jak można się było tego spodziewać to właśnie w tej kategorii osiągnięto najwyższe rezultaty, a różnice punktowe czołowej szóstki były naprawdę niewielkie.

Szóste miejsce zajął prezes TSKK Jedność Roman Bartkowiak, a piąte Piotr Derwich. Obaj panowie uzyskali ten sam wynik 338 punktów, a o końcowej klasyfikacji zadecydowała większa ilość strąconych dziewiątek.

Czwarte miejsce wśród mężczyzn zrzeszonych przypadło Januszowi Dutkiewiczowi, a  trzecie Krzysztofowi Maćkowiakowi, którzy ukończyli zawody z wynikiem 340 kręgli, lecz o klasyfikacji końcowej zadecydowała, tak jak w przypadku miejsca szóstego i piątego ilość zdobytych „dziewiątek”.

Na drugim miejscu podium stanął zawodnik TSKK Jedność Kościan Marek Borowiak, który przegrał rywalizację w tej kategorii zaledwie o 4 kręgle z Piotrem Siemaszko. Dwójka najlepszych panów strąciła odpowiednio 346 i 350 kręgli.

Tradycyjnie na zakończenie zawodów wykonano pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Kategoria dzieci

Zawodnik UwagiMiejsce
Agnieszka Derwich94-1
Tytus Koller86-2
Szymon Bartkowiak82-3
Inga Kaźmierczak65-4
Maja Kaźmierczak63-5
Piotr Ratajczak45-6
Adam Derwich43przed dogrywką "39" (+4)7
Zuzanna Taberska39przed dogrywką "39" (+0)8
Kajetan Koller19-9

Kategoria młodzików

Zawodnik Miejsce
Natasza Gierczyńska-1

Kategoria kobiet zrzeszonych

Kategoria mężczyzn niezrzeszonych

Kategoria mężczyzn zrzeszonych

Zawodnik UwagiMiejsce
Piotr Siemaszko350-1
Marek Borowiak346-2
Krzysztof Maćkowiak340większa ilość "9"3
Janusz Dutkiewicz340-4
Piotr Derwich338większa ilość "9"5
Roman Bartkowiak338-6
Zdzisław Knasiak332-7
Kamil Gustowicz330-8
Grzegorz Brodowiak328-9
Krystian Książkiewicz326większa ilość "9"10
Stanisław Janek326-11
Marek Nowak323większa ilość "9"12
Zenon Skrzypczak323-13
Adam Rozwalka299-14
Sebastian Bartkowiak298-15
Eugeniusz Flisikowski290większa ilość "9"16
Marek Malicki290-17
Mirosław Piskorek215-18

Autor artykułu i filmu: Radosław Stachowiak

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).