Jubileusze 50-lecie Czarnej Kuli w Poznaniu

Sebastian Bartkowiak
Latest posts by Sebastian Bartkowiak (see all)

W dniach 6-9 czerwca z okazji 50 lat Czarnej Kuli Poznań rozegrano turniej jubileuszowy. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedziały wszystkie klubu, a ostatecznie na starcie pojawiło się 30 kobiet i 60 mężczyzn. Trzydniowe gry eliminacyjne na 120 rzutów systemem meczowym miały wyłonić 32-osobowy skład niedzielnego finału.

Najlepszą zawodniczką eliminacji z wynikiem 559 został Elżbieta Klimańska z SGLK Gostyń. Wśród mężczyzn jedyną sześćsetkę wykulał Arek Stachecki reprezentujący barwy Zatoki Puck, Jego dokładny wynik na tablicy totalizatora wyświetlił 606 kręgli.

Do niedzielnych gier sprinterskich systemem play-off awansowało 11 kobiet i 21 panów. Zawodniczki i zawodnicy bez podziału na płeć rozgrywali ze sobą pojedynki 2 x 20 rzutów. Nie brakowało emocji i rzutów zwycięstwa.

Zawody wygrał zawodnik Polonii 1912 Leszno Michał Szulc, który w pojedynku finałowym pokonał Tomasza Pajora (Dziewiątka-Amica Wronki) po bardzo nerwowej dogrywce.

WYNIKI – zobacz

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).