Kręglarze TSKK „Jedność” dzielnie walczyli na Mistrzostwach Polski Par i Tandemów Mieszanych we Wronkach

Radosław Stachowiak

Przez trzy dni tj. od 7 do 9 października na torach kręgielni we Wronkach rozgrywane były Mistrzostwa Polski Par i Tandemów Mieszanych w grze do pełnych. Organizatorem zawodów Mistrzostw Polski był Polski Związek Kręglarski oraz KK Dziewiątka-Amica Wronki. W sobotę rozgrywana była konkurencja par, natomiast w niedzielę konkurencja tandemów mieszanych.

W rozgrywanej w piątek i w sobotę konkurencji par kobiet, klub TSKK „Jedność” reprezentowała Dorota Borowiak i Violetta Kolendowicz (łączny wynik 664 kręgle – miejsce 11) oraz Danuta Bartkowiak i Joanna Bartkowiak (łączny wynik 591 kręgli – miejsce 13). Pierwsze miejsce wywalczyła para Joanna Kurpisz i Katarzyna Wegner (750 kręgli) reprezentujące OZK Wielkopolski Leszno/OZK Pomorski Tuchola, drugie miejsce para z Wronek Sylwia Kaczmarek i Paulina Szczepańska (735 kręgli), a trzecie miejsce para Edyta Kląskała i Dorota Sawala (721 kręgli) również z Wronek.

Z kolei w kategorii par mężczyzn TSKK „Jedność” wystawiło 4 męskie duety. Najwyższą pozycję spośród naszych kręglarzy wywalczyła para Marek Borowiak i Wiesław Brzóska – panowie z łącznym wynikiem 675 strąconych kręgli zajęli 35 lokatę.

Pozostałe męskie duety z Kościana zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach: Krystian Książkiewicz i Marek Nowak (m. 39 – 621 kręgli), Marcin Bobrowski i Eugeniusz Flisikowski (m. 40 – 615 kręgli), Sebastian Rybarczyk i Marek Malicki (m. 41 – 592 kręgle).

Najlepszy rezultat tego dnia osiągnęła para Marek Podyma i Włodzimierz Dutkiewicz z KS Start Gostyń, która strąciła 768 kręgli i stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął duet Karol Zagata i Sławomir Bednarek z Gostyń/Leszno (760 kręgli), a trzecie duet Adrian Zagata i Bogusław Zagata z KS Start Gostyń (754 kręgle).

W niedzielę natomiast rozgrywana była konkurencja tandemów mieszanych, w której TSKK „Jedność” wystawiło cztery pary mieszane: Dorotę Borowiak z Wiesławem Brzóską, Joannę Bartkowiak z Sebastianem Bartkowiakiem, Izabelę Bogacką z Markiem Malickim oraz Danutę Bartkowiak z Sebastianem Rybarczykiem.

Pierwsza para położyła łącznie 693 kręgle i została sklasyfikowana na 19 pozycji, druga para z rezultatem 658 kręgli ukończyła zawody na 25 miejscu, trzecia para z wynikiem 523 kręgli uplasowała się na 27 pozycji, a czwarta zaś para z wynikiem 513 strąconych kręgli zajęła 28 lokatę.

W konkurencji tandemów mieszanych na pierwszym stopniu podium stanęła para Izabela i Radosław Cwojdzińscy z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne (774 kręgle), na drugim stopniu Danuta  Pribe i Zbigniew Klimański z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne/KS Start Gostyń (748 kręgli), a na najniższym stopniu podium stanęła para Joanna i Krzysztof Kurpisz (739 kręgli) z OZK Wielkopolski – Leszno.

WYNIKI – zobacz

Fot. archiwum TSKK Jedność

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).