Kręglarze TSKK „Jedność” na Mistrzostwach Polski Par i Tandemów Mieszanych

Radosław Stachowiak

Przez trzy dni tj. od 1 do 3 października na torach kręgielni we Wronkach rozgrywane były Mistrzostwa Polski Par i Tandemów Mieszanych w grze do pełnych. Organizatorem pierwszych w sezonie 2021/2022 zawodów Mistrzostw Polski był Polski Związek Kręglarski oraz KK Dziewiątka-Amica Wronki. W sobotę rozgrywana była konkurencja par, natomiast w niedzielę konkurencja tandemów mieszanych.

W rozgrywanej w sobotę, konkurencji par kobiet, klub TSKK „Jedność” reprezentowała Dorota Borowiak i Galina Paszyńska. Nasze panie z łącznym rezultatem 679 strąconych kręgli uplasowały się ostatecznie na 8 pozycji. Pierwsze miejsce wywalczyła para KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne w składzie Jadwiga Wojcieszak i Danuta Pribe (739 kręgli), drugie miejsce para z Wronek Sylwia Kaczmarek i Paulina Musielak (738 kręgli), a trzecie miejsce para TKKF Platan Pleszew/Stal Pleszew Izabela Rucińska i Aleksandra Kowalska (718 kręgli).

Z kolei w kategorii par mężczyzn TSKK „Jedność” wystawiło aż 5 męskich duetów. Najwyższą pozycję spośród naszych kręglarzy wywalczyła para Krystian Książkiewicz i Sebastian Barktowiak – panowie z łącznym wynikiem 680 strąconych kręgli zajęli 29 lokatę. Pozostałe męskie duety z Kościana zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach: Wiesław Brzóska i Marek Malicki (m. 34 – 648 kręgli), Roman Bartkowiak i Stanisław Janek (m. 36 – 644 kręgle), Sebastian Rybarczyk i Bartosz Ratajczak (m. 38 – 538 kręgli), Tomasz Ratajczak i Eugeniusz Flisikowski (m. 39 – 485 kręgli). Najlepszy rezultat tego dnia osiągnęła para Wiesław Musiał i Jarosław Kramer z KK Wrzos Sieraków, która strąciła 775 kręgli i stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął duet Karol Kęsy i Janusz Adamczak z KS Czarna Kula Poznań (774 kręgle), a trzecie duet Edward Szuba i Krzysztof Soból z OZK Małopolski Jaworzono/OZK Małopolski Brzesko (767 kręgli).

W niedzielę natomiast rozgrywana była konkurencja tandemów mieszanych, w której TSKK „Jedność” wystawiło dwie pary mieszane: Dorotę Borowiak i Marka Borowiaka oraz Galinę Paszyńską i Romana Bartkowiaka. Pierwsza para położyła łącznie 672 kręgle i została sklasyfikowana na 20 pozycji, druga zaś para z rezultatem 619 kręgli ukończyła zawody na 25 miejscu. W konkurencji tandemów mieszanych na pierwszym stopniu podium stanęła para Izabela i Radosław Cwojdzińscy z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne (779 kręgli), na drugim stopniu podium para Joanna i Krzysztof Kurpisz z OZK Wielkopolski – Leszno (748 kręgli), a na najniższym stopniu podium stanęła para Danuta Pribe i Zbigniew Klimański (747 kręgli) z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne/KS Start Gostyń.

WYNIKI –zobacz

Fot. archiwum TSKK Jedność

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).