Mistrzostwa Polski do pełnych w Pucku

Radosław Stachowiak

Takiego najazdu wronieckich kręglarzy w kategoriach seniorskich jeszcze chyba nie było. W Pucku w dniach 22-24 maja rozegrano Mistrzostwa Polski do pełnych.

Impreza mistrzowska jest rozgrywana w formule Open i Wronki reprezentowały dwa zakłady pracy Amica i Pomet oraz kilkoro zawodniczek i zawodników naszego klubu. Cała reprezentacja Wronek to blisko trzydziestu reprezentantów. Grupa niezwykle żywiołowa, co było przez trzy turniejowe dni słychać na obiekcie miejskim w Pucku. Jedna trybuna kręgielni całkowicie wypełniona wronczanami przez całe zawody była rozśpiewana a dzięki temu udało się również wywalczyć kilka czołowych pozycji w klasyfikacjach końcowych.

Już w sobotę okazało się, że Wronki mają dwa medale srebrne. Drużyna kobieca w składzie: Teresa Kowalska, Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz i Marzena Spychała reprezentujące POMET, zajęły drugie miejsce. Również męska drużyna klubowa: Tomasz Cyran, Leszek Kowalski i Maciej Kląskała zagrali na srebrny medal.

Eliminacje Mistrzostw Polski były też brane pod uwagę do Grand Prix Polski w grze do pełnych, w których grają zawodniczki i zawodnicy niezaangażowani w rozgrywki superlig. Tu Teresa Kowalska zwyciężyła i wpisała się do historii Grand Prix Polski (w tym roku odbyła się pierwsza edycja tego 4 turniejowego cyklu).
W niedzielę rozegrano finały, znów gorący doping i dwa miejsca medalowe. W konkurencji kobiet na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Machniewska. W ostatnim bloku zawodów euforia wronieckiej reprezentacji bo Tomasz Cyran obronił tytuł Mistrza Polski – zwyciężając ponownie (w zeszłym roku Tomek był najlepszy w Tomaszowie Mazowieckim).

W turnieju udział wzięła także kręglarka z Kościana – Galina Paszynska.

WYNIKI – zobacz

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).