Przyzwoite rezultaty kręglarzy z Kościana na Mistrzostwach Polski w Lubinie

Radosław Stachowiak

Z ogromnymi nadziejami na osiągnięcie wysokich wyników sportowych dwunastoosobowa reprezentacja TSKK „Jedność” wybrała się w ostatni weekend sierpnia (28.08-30.08) do Lubina na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze do pełnych. Prognoza na uzyskanie dobrych rezultatów była jak najbardziej uzasadniona, bowiem w składzie kręglarzy z Kościana występowała „świeżo upieczona” Mistrzyni Okręgu Poznańskiego Dorota Borowiak.

W klasyfikacji drużynowej kobiet drużyna TSKK Jedność Kościan w obsadzie Joanna Bartkowiak, Dorota Borowiak i Galina Paszyńska z łącznym wynikiem 934 strąconych kręgli zajęła 7 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej mężczyzn zespół TSKK Jedność Kościan II w składzie Grzegorz Brodowiak, Wiesław Brzóska i Marek Malicki z wynikiem 945 pkt. uplasował się na 28 pozycji i tym samym wyprzedził zaledwie o 4 pkt. drugą z naszych męskich epik – drużynę TSKK Jedność Kościan III (Roman Bartkowiak, Sebastian Bartkowiak i Marcin Bobrowski), która sklasyfikowana została ostatecznie na 29 miejscu.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet na 27 startujących mistrzostwach pań, 16 miejsce zajęła Dorota Borowiak (323 kręgle), 20 miejsce Galina Paszyńska (308 kręgli), 23 miejsce Joanna Bartkowiak (303 kręgle), a 26 miejsce Danuta Bartkowiak (266 kręgli).

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn na 92 startujących zawodników najwyżej sklasyfikowany z pośród kościańskich kręglarzy został prezes TSKK Jedność Roman Bartkowiak, który z wynikiem 325 strąconych kręgli zajął 64 miejsce. Kolejne miejsca zajęli Grzegorz Brodowiak (65 miejsce – 324 kręgle), Wiesław Brzóska (73 miejsce – 320 kręgli), Sebastian Bartkowiak (74 miejsce – 319 kręgli), Marek Malicki (87 miejsce – 301 kręgli), Marcin Bobrowski (89 miejsce – 297 kręgli), Eugeniusz Flisikowski (91 miejsce – 274 kręgle), Sebastian Rybarczyk (92 miejsce – 274 kręgle).

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski do pełnych 2020 LUBIN (wyniki)

Fot. archiwum TSKK Jedność

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).