Turniej świąteczny „Wigilia 2020” KS Polonia 1912 Leszno z gościnnym udziałem najmłodszych kręglarzy TSKK „Jedność” (wideo)

Radosław Stachowiak

„Wigilia 2020” – pod taką nazwą 19 grudnia 2020 roku rozegrany został kręglarski turniej świąteczny Klubu Sportowego Polonia 1912 Leszno. W zawodach wzięło udział 44 najmłodszych adeptów kręglarstwa z leszczyńskiego klubu oraz czworo ich rówieśników z klubu TSKK „Jedność” z Kościana.

Jak podkreśla trener dzieci i młodzieży sekcji kręglarskiej KS Polonia 1912 Leszno oraz jeden z głównych organizatorów sobotniego turnieju Adrian Szulc, ze względu na sytuację epidemiczną liczba uczestników turnieju musiała zostać ograniczona, a tegoroczne świąteczne kulanie za sprawą udziału kręglarzy z Kościana zmieniło swoją formułę:

– Dzisiejszy turniej zorganizowany jest z okazji zbliżających się świąt, w turnieju bierze udział młodzież z klubu Polonia 1912 Leszno, ale mamy również czwórkę zawodników z Kościana, także można powiedzieć, że turniej jest międzyklubowy. W zeszłym roku ten turniej odbył się po raz pierwszy i brali w nim udział również rodzice. W tym roku niestety ze względu na sytuację musieliśmy zmniejszyć liczbę osób, no i rodzice wypadli, bo młodzież jest oczywiście najważniejsza – informuje Adrian Szulc.

Każdy z uczestników sobotniego turnieju otrzymał torbę pełną niespodzianek, dyplom za uczestnictwo i symboliczny upominek, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali także puchary. W opinii Adriana Szulca najważniejsza jednak idea jak przyświeca tej imprezie to przede wszystkim integracja i dobra zabawa.

W sobotnim turnieju we wszystkich kategoriach tryumfowali młodzi kręglarze z Klubu Sportowego Polonia 1912 Leszno. W kategorii zielonej z wynikiem 362 kręgli zwyciężyła Maja Mielcarek, która wyprzedziła o pięć kręgli Piotra Tomaszewskiego. Na trzecim miejscu zawody z rezultatem 352 kręgli ukończył Krzysztof Kraczewski.

W kategorii żółtej bezkonkurencyjny był Mateusz Majer, który strącił 277 kręgli. Na drugim stopniu podium z wynikiem 246 kręgli stanęła Natalia Kraczewska, a na trzecim Filip Witków, który położył 241 kręgli.

W kategorii czerwonej z rezultatem 324 strąconych kręgli zwyciężyła Zosia Kraczewska. Jej wynik był o 7 kręgli lepszy od Tomka Kurpisza, który uplasował się na drugiej pozycji. Trzecią lokatę wywalczył natomiast Adrian Świątek, który zbił 256 kręgli.

W kategorii czerwonej sklasyfikowani zostali także kręglarze z Kościana. Najlepiej z zawodników TSKK „Jedność” zaprezentował się Tytus Koller, któremu do podium zabrakło 8 kręgli. Ostatecznie Tytus ukończył zawody na 5 pozycji. Drugi z reprezentantów TSKK „Jedność” Szymon Bartkowiak z wynikiem 219 kręgli uplasował się na pozycji dziewiątej. Jedenastą lokatę zajęła Oliwia Bobrowska (201 pkt), a na dwunastej pozycji sobotnie zawody ukończyła Zuzanna Kleina (153 pkt).

Sędzia i jednocześnie trener młodych kręglarzy Polonii Adrian Szulc, nie kryjąc swej radości spowodowanej rosnącą każdego roku liczbą uczestników turnieju świątecznego, wyraził chęć jego dalszej kontynuacji – Ten turniej na pewno będziemy powtarzać, co roku, bo widać, że się cieszy dużą frekwencją i zainteresowaniem.

Po przeprowadzeniu podsumowania wyników osiągniętych przez zawodników w każdej kategorii i ukoronowaniu zwycięzców, wykonano pamiątkowe zdjęcia grupowe. Najmłodsi kręglarze podczas turnieju złożyli także wszystkich sympatykom i obserwatorom tej dyscypliny sportu świąteczne życzenia.

Wyniki (pobierz)

Fot. Michał Szulc

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).