VIII Memoriał im. Bolesława Brodowiaka

Radosław Stachowiak

Dnia 23 kwietnia 2017 roku na torach kręgielni Ogniska TKKF Sokół w Śremie już po raz ósmy rozegrano turniej im. Bolesława Brodowiaka. W zawodach ku czci pamięci długoletniego popularyzatora kręglarstwa na ziemi kościańskiej i śremskiej, zorganizowanych przez Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność’ Kościan, wzięło udział 69 zawodników i zawodniczek.

Tradycyjnie już najliczniejsze grono zawodników stanowili kościańscy kręglarze, ale w niedzielnych zawodach udział wzięli także reprezentanci Poznania, Leszna, Śremu, Gdańska i australijskiego miasta Brisbane. Rywalizacja na torach parkietowych przebiegała w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na zrzeszonych i amatorów, a każdy z dorosłych kręglarzy oddawał po 20 rzutów na torze.

W najmłodszej kategorii wiekowej Żaków zwyciężył Tytus Koller z wynikiem 71 punktów. Kolejne miejsca zajęli Szymon Bartkowiak, Izabela Kociołek i Maksymilian Kociołek. W kategorii wiekowej dzieci na najwyższym stopniu podium stanął Jędrzej Maćkowiak z wynikiem 83 punktów, który wyprzedził Oliwię Bobrowską, Marię Kasprzak oraz Nataszę Gierczyńską. Z kolei w kategorii wiekowej młodzików tryumfowała Aleksandra Bartkowiak przed Adrianną Wojciechowską i Borysem Naglikiem. Tuż za podium uplasowali się Oliwier Wojciechowski i Maksymilian Maćkowiak.

W kategorii kobiet amatorek końcowy bój stoczyły Aurelia Stachowiak i Irmina Naglik. Ostatecznie o 1 kręgiel więcej strąciła Aurelia Stachowiak i to ona zdobyła puchar. Trzeci wynik uzyskała Danuta Bartkowiak. Na równie wysokim poziomie stała rywalizacja w kategorii kobiet zrzeszonych. W gronie 8 pań najlepszy wynik 285 strąconych kręgli uzyskała Dorota Borowiak, która wyprzedziła Galinę Paszyńską i Reginę Gawłowską.

W kategorii mężczyzn amatorów najlepiej był dysponowany tego dnia Łukasz Naglik, który zakończył zmagania z dorobkiem 269 punktów. Drugie miejsce zajął Adrian Książkiewicz, a trzeci był tym razem Andrzej Piętka. Z kolei w kategorii mężczyzn zrzeszonych najlepszy był Lechosław Dójs, który uzyskał 287 punktów i tym samym okazał się o 2 kręgle lepszy od Sebastiana Bartkowiaka. Z trzeciego miejsca cieszył się Marek Borowiak, który o 5 punktów wyprzedził Kamila Gustowicza.

Statuetkę najlepszego technika turnieju odebrał Wiesław Brzóska za największą liczbę strąconych dziewiątek, a Turniej Złotego Rzutu wygrała Galina Paszyńska.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych kręglarzy VIII Memoriału im. Bolesława Brodowiaka. Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne upominki, a zwycięzcy w danej kategorii otrzymali również puchary.
Ponadto uczestnikom memoriału wręczono pamiątkowe dyplomy, a nagrodami specjalnymi „Figle Migle, dziadka Bolka” zostały uhonorowane wszystkie startujące dzieci.

Uroczystego podsumowania zawodów dokonał prezes TSKK Jedność Kościan Roman Bartkowiak oraz syn Bolesława Brodowiaka – Grzegorz Brodowiak.

Sponsorzy memoriału:
– AGRO-HANDEL JAN LUDWICZAK
– BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIANIE
– URSZULA I GRZEGORZ BRODOWIAK
– MONIKA I WŁODZIMIERZ PRZYDRÓŻNI
– INVEST BULDING INC SEBASTIAN BARTKOWIAK

Ze sportowyym pozdrowieniem
“DOBRY RZUT”
Radosław Stachowiak

Protokół żaki zobacz | Protokół dzieci zobacz | Protokół młodzież zobacz | Protokół kobiety niezrzeszone zobacz | Protokół kobiety zrzeszone zobacz | Protokół mężczyźni niezrzeszeni zobacz | Protokół mężczyźni zrzeszeni zobacz

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).