XXIX Puchar Leszna przeszedł do historii

Radosław Stachowiak

Aż przez trzy dni rywalizowali zawodnicy z całej Polski w XXIX Pucharze Leszna, który był pierwszym turniejem w ramach cyklu IPOS Grand Prix Polski. Klub sportowy z Kościana reprezentowali na torach leszczyńskiej kręgielni Galina Paszyńska i Roman Bartkowiak, którzy zdobyli po 5 punktów w swoich kategoriach do klasyfikacji generalnej IPOS Grand Prix Polski.

Po trzydniowych eliminacjach (19-21 września 2019), w których wzięło udział łącznie 87 kreglarzy i kręglarek nadszedł czas na niedzielne finały, niestety już bez udziału zawodników z Kościana. Galina Paszyńska w eliminacjach strąciła 497 kręgle i zajęła ostatecznie 21 miejsce w kategorii kobiet. Z kolei w kategorii mężczyzn Roman Bartkowiak z wynikiem 458 strąconych kręgli uplasowała się na odległym 62 miejscu.

Wśród pań zwyciężyła młoda zawodniczka z Wronek – Julia Brodziszewska (1177 kręgli). Tuż za nią uplasowała się doświadczona zawodniczka Barbara Gandecka (1135 kręgli) reprezentująca w obecnym sezonie klub TKKF Dębinki Gdańsk. Trzecie miejsce wywalczyła Jagoda Dziamska (1122 kręgle) z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne.

W rozgrywkach Pań nie udało się przełamać bariery 600 kręgli w jednej serii. Natomiast w turnieju męskim wyników powyżej 600 kręgli udało się osiągnąć aż czternaście, co świadczy o wysokim poziomie Pucharu Leszna.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Mikołaj Konopka z KS Polonia 1912 Leszno (1288 kręgli), drugi był Jakub Osiewicz z KS Start Gostyń (1236 kręgli), a trzeci Dawid Strzelczak z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne (1232 kręgle).

Kolejny turniej z cyklu IPOS Grand Prix Polski odbędzie się we Wronkach w dniach 15-17 listopada 2019 roku.

Wyniki 29. Puchar Leszna (19-22.09.2019) – zobacz

Fot. https://www.facebook.com/polonia1912/

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).