Zawodnicy TSKK „Jedność” pojechali na Turniej Miast do Raciborza

Radosław Stachowiak

W ostatnią sobotę września (26.09) kręglarze z Kościana wybrali się na pierwsze zawody organizowane przez Polski Związek Kręglarski w ramach cyklu Turnieju Miast aż do Raciborza. Klub TSKK „Jedność” reprezentowały 3 kobiety i 4 mężczyzn. Drużyna TSKK „Jedność” uzyskała łączny wynik 910 strąconych kręgli i zdobyła tym samym 100 punktów do klasyfikacji generalnej.

Najlepszy wynik 323 strąconych kręgli wśród pań osiągnęła Dorota Borowiak, która w klasyfikacji indywidualnej kobiet zajęła 5 miejsce i zdobyła 160 punktów zliczanych do indywidualnego rankingu kobiet. Kolejne dwie nasze reprezentantki Danuta Bartkowiak (196 kręgli, 20 punktów do klasyfikacji indywidulanej) i Rita Książkiewicz (184 kręgle, 10 punktów do klasyfikacji indywidualnej) zawody ukończyły odpowiednio na 19-tym i 20-miejscu.

Wśród męskiej części drużyny najlepiej dysponowany tego dnia był Roman Bartkowiak, który z wynikiem 306 strąconych kręgli uplasował się na 44 pozycji. Kolejne miejsca zajęli: Wiesław Brzóska (m. 57, 281 kręgli), Marek Malicki (60 m., 276 kręgli) oraz Dariusz Książkiewicz (m. 61, 224 kręgle). Każdy z panów zdobył po 5 punktów zliczanych do indywidulanego rankingu mężczyzn w ramach całego cyklu Turnieju Miast.

Kolejne zawody w ramach cyklu Turnieju Miast zaplanowane zostały na 17 października w Brzesku.

Turniej Miast – Racibórz 25-26.09.2020 (wyniki)

Fot. www.naszraciborz.pl

WESPRZYJ KLUB TSKK Jedność PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ


Jeśli chciałabyś/chciałbyś wspomóc finansowo statutową działalność stowarzyszenia możesz dokonać dowolnej wpłaty na poniższe konto:

Bank BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Kościanie
Nr konta 46 2030 0045 1110 0000 0215 2580

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe TSKK Jedność

Osoba fizyczna lub osoba prawna (firma) przekazując darowiznę na rzecz TSKK Jedność będzie mogła odliczyć kwotę przekazanej darowizny od osiągniętego dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego określają, iż można odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń), jeśli prowadzą one działalność społecznie użyteczną i realizują jeden z 29 celów wymienionych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Klub TSKK Jedność jest organizacją pozarządową (stowarzyszeniem), działa zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz wypełnia zawarty w niej cel – “wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” (art. 4 ust. 1 pkt 14 u.o.d.p.p.).